Yılın Pantone Rengini Mekanlarınıza Taşıyın!

Yılın Pantone Rengini Mekanlarınıza Taşıyın!

Her yıl, Pantone yılın öne çıkan rengini belirleyerek moda ve tasarım dünyasını şekillendiriyor. Pantone geçtiğimiz yılın rengi olarak bir yandan zihni rahatlatırken bir yandan da yenilenmeyi ve canlılığı temsil eden bir yeşil tonu seçmişti. Bu yıl ise daha harekete geçirici, hayal kurmayı kolaylaştıran canlı, mavi tabanlı bir mor seçerek artan yaratıcı sanat akımlarını, her gün daha ileri gidilen yüksek teknoloji ürünlerini destekliyor.

Siz de mekanlarınızda yılın rengi olan ve asilliği, seçilmişliği temsil eden Pantone tonuna aksesuarlarınızla yer verebilirsiniz. Duvarlar gibi geniş alanlar için önerimiz ise siyahlığı daha fazla olan mor tonlarını kullanmanız.

Renk: 4623 Mürdüm

Duvarlar evimizdeki en geniş alana sahip. Küçük boyutlarda görerek çok beğendiğimiz tonlar bu geniş yüzeylere uygulandığında ise çok daha farklı duruyor. Bu nedenle beğendiğiniz rengin duvarlar için en uygun tonunu bularak kullanmak önemli. Geniş yüzeyler için özel olarak tasarladığımız renklerimizle beğendiğiniz tüm Jotun renklerinin duvarınızda çok güzel duracağından emin olabilirsiniz. Yılın rengi seçilen mor için ise duvarlarda özellikle aşağıdaki gibi koyu mor tonlarını kullanmanızı öneriyoruz.

Duvarlarda Mor Kullanmanın İpuçları:

Bir odanın tamamını mor tonlarıyla boyandığında sonuç sizi çok mutlu etmeyebilir. Bizim önerimiz ise duvarlarda çift renk kullanarak hem de seçtiğiniz renkle uyumlu daha açık bir tona yer vermeniz. Örneğin; duvarınızı yatay şekilde ikiye bölerek alt kısımda 3323 Ametist‘e, üst kısımda ise 1622 Akis ya da 552 Asil gibi beyaz tonlarına yer verebilirsiniz. Daha güçlü bir görünüm isterseniz 3323 Ametis ile 2845 Pudra tonlarını da bir arada kullanabilirsiniz.

Alt kısım: 3323 Ametist, Üst kısım: 1622 Akis

Özellikle az ışık alan ya da daha küçük mekanlarda sadece bir duvarınızda koyu tonlar kullanıp, diğer duvarlarınızı ise daha açık tonlar ile renklendirebilirsiniz. Böylece hem farklı kontrastlar oluştururken hem de mekana pratik çözümler getirebilirsiniz. Özellikle ön plana çıkarmak istediğiniz alanda mor tonlarına yer verebilirsiniz. Renklerini çok beğendiğiniz antika dolabınız ya da pirinç aksesuarlarınızın arkasında yer alan duvarınızı 4623 Mürdüm ile renklendirerek çok daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Renk: 4623 Mürdüm

Yılın rengi ve ona yakışan tüm tonlar size en yakın Jotun mağazasında! Haftaya tekrar görüşmek üzere…

Avatar

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

Jotun YeşilAdımlar ile 10 000 ağaca ulaştık!

Adımlarınızı ağaca dönüştüren  sosyal sorumluluk projemiz Jotun YeşilAdımlar’da,  hedefimiz olan 10 000 ağaca ulaştık!  Jotun YeşilAdımlar mobil uygulamasıyla birlikte, geçtiğimiz sene…

Go to top