JOTUN FRAMA’DAN YEPYENİ BİR MAVİ: 5030 ST. PAULS BLUE

JOTUN FRAMA’DAN YEPYENİ BİR MAVİ: 5030 ST. PAULS BLUE

Bu hafta sizlerle çok özel bir projeyi paylaşacağız: Jotun’un yeni rengi 5030 St. Pauls Blue! Bu koyu ama yumuşak mavi tonunu bu kadar özel yapan şeyse rengin arkasındaki hikaye…

Stockholm Tasarım Haftası dosyasında sizlere Danimarkalı tasarım markası Frama’yla yaptığımız iş birliğinin haberini vermiştik. Stockholm’de de olduğu gibi, sundukları zamansız tasarımlarıyla, Frama en sevdiğimiz markalardan biri! Renk koleksiyonlarımızda kullandığımız görsellerin bir çoğunda Frama’nın birbirinden güzel tasarımları renklerimize eşlik ederek hepimize ilham kaynağı oluyor.

frama-stuoFrama’nın en beğendiğimiz tasarımlarından biri de Sutoa. Metal ve ahşap karışımı tasarım hem çok iyi bir depolama alanı sunuyor hem de oldukça şık gözüküyor. 

Frama mobilya ve ışıklandırma tasarımlarının yanı sıra farklı parçalar da üretiyor. Tasarım haftalarında sergiledikleri bu koleksiyonlara Dünya’nın değişik ülkelerinde bulunan çeşitli café, restoran, bar ve butik otellerde rastlamak mümkün.

frama

Viyana’daki Zamm Coffee’de Frama’nın tasarımları Adam Stool (bar sandalyeleri) ve E27 Pendant (Işıklandırma) kullanılıyor.

Kopenhag’ın tarihi semti Nyboder’de yer alan, 1800’de St. Paul eczanesi olarak kullanılan bir bina Frama’nın tasarımlarını hayata geçiriyor. Binanın mimari yapısı, hikâyesi, yüzyıllar boyunca taşıdığı miras klasikle modern arasında bir diyalog oluşturuyor. Bu da Frama’nın zamansız, yıllar boyu hayatta kalacak tasarımlarına yansıyor.

BRIMI_jotun_st_pauls_blue-1966Oslo’daki Kollekted.by Mağazası’nda da 5030 St. Pauls Blue tercih edildi!

Frama yaşayan tüm insanlardan yaşlı bu binayı yeniden tasarlarken özel ve kendilerini anlatan bir renk yaratmak istedi. Biz de tasarımlarını bu kadar beğendiğimiz bir markayla çalışma fikrinden çok heyecanlanarak işe koyulduk.  Birçok renk gözden geçirildi, değişti, gelişti. Ortaya tarihi olduğu kadar modern, geçmişle bugünü bağlayan dramatik bir mavi tonu çıktı: 5030 St. Pauls Blue!

Jotun_Frama_LADY_5030-St_2

Bu yepyeni, heyecan verici mavi tonu Frama’nın duvarlarına çok yakıştı. Bizi en mutlu eden tarafıysa 5030 St. Pauls Blue rengini Frama da en az bizim kadar beğendi. Stüdyonun tasarımcılarından Niels Strøyer Christophersen evinin duvarlarında da 5030 St. Pauls Blue rengini kullandı.

Jotun_Frama_LADY_5030-St_3

Evinizde bu yeni, klasik olduğu kadar modern mavi tonunu kullanmak isterseniz sizi en yakın Jotun mağazasına bekliyoruz. Daha fazla ilham için önümüzdeki haftalarda görüşmek üzere! :)

Avatar
Avatar

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

Doğru Gri Seçim Rehberi

En çok sorulan renklerimizden olan grilerin farklı tonları arasından en doğru olanı seçmek bazen zor olabiliyor. Koyu gri tonlarından açık…

Go to top