Tasarım Dosyası: Stockholm Tasarım Haftası

Tasarım Dosyası: Stockholm Tasarım Haftası

Her yıl tasarım dünyasının en beklenen etkinliklerinden (ve bizim de en sevdiğimiz etkinliklerden biri) olan Stockholm Tasarım Haftası ve Stockholm Mobilya Fuarı bu yıl 2 – 8 Şubat tarihleri arasında gerçekleşti. Pastel renklerin, gri ve pembe tonlarının, ahşap ve granit gibi doğal malzemelerin yanı sıra keskin çizgiler ve canlı renkler de bu senin trendleri arasında. 

Norveçli tasarımcı Silje Nesdal fuara kanepe, raflarını istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz bir ünite tasarımlarıyla katıldı. Pastel tonlarındaki kanepe, doğal ahşap raflar ve granit kitap desteği İskandinav doğallığının bir göstergesi niteliğinde.

sdw blogSilje Nesdal Linkke, Dorme ve Granit ile Stockholm’deydi.

Maison&Objet 2015’te olduğu gibi Stockholm’de de ahşap en çok karşılaştığımız malzemelerdendi. Jasper Morrison’ın Kali koleksiyonu gri döşemeli ve döşemesiz olmak üzere iki seçenek sunuyor. Özellikle bu tip ham ahşaplar ister döşemeli, ister döşemesiz, hem Derin Sadelik hem de Taze Başlangıçlar tonlarıyla bir arada kullanılabilir. 7163 Minty Breeze ve 7555 Soft Mint önereceğimiz renkler arasında!

David Ericsson’ın tasarımı Madonna Chair da benzer bir sadelikle zarif tasarımlar arasında. Madonna Chair’de tercih edilen ahşabın tonları Doğal Güzellik renkleriyle uyum içinde! Yılın rengi Marsala’nın tonlarındaki 2859 Whispering Red ile bir arada kullanabilirsiniz.

kaliJasper Morrison’ın Kali sandalyelerinden elde edilen gelirTanzanya’daki bir yetimhaneye bağışlanacak.

David Ericsson - Madonna Chair David Ericsson – Madonna Chair

Note Design Studio ve Inga Sempe fuarda aydınlatma tasarımlarıyla dikkat çeken tasarım stüdyoları arasındaydı. Her iki koleksiyonda da pastel tonlar hakimdi.

elements lampsNote Design Studio – Elements.

Inga Sempe Inge Sempe’nin “Clip Lamp”de tercih ettiği renkler: Denge serisi Taze Başlangıçlar koleksiyonundan 5180 Oslo ve Doğal Güzellik koleksiyonundan 2859 Whispering Red tonlarında 

Stockholm Tasarım Haftası ve Stockholm Mobilya Fuarı bu sene yuvarlak hatlar ve pastel tonlar kadar keskin çizgiler ve canlı renklere de ev sahipliği yaptı. İskandinav tasarım stüdyosu Claesson Koivisto Rune, Caramel ve Gate koleksiyonlarıyla dikkatimizi çekti. İnce metal plakaları birbirine destek olacak şekilde konumlandırarak ürettiği sehpa ve telefon ya da laptop şarj edebildiğiniz koltuk serisi kullanılan canlı renklerle çok güzeldi.

Claesson Koivisto Rune 3Claesson Koivisto Rune – “Caramel” ve “Gate” 

Stockholm Mobilya Fuarı’nda Frama’nın tasarımlarını da çok beğendik. Özellikle zamanın ötesinde bir tasarımla üretilmiş siyah ve beyaz seramik parçalar sadeliği ve doğallığıyla dikkatimizi çekti. Tasarımlarını takip etmekten keyif aldığımız Frama’yla yakın zamanda keyifli bir işbirliğimiz de oldu. Sizlerle paylaşmak için sabırsızlandığımız yazımız için takipte kalın. :)

frama1

Siyah ve beyaz, Frama’nın tasarımı gibi zamanın ötesinde iki renk. Siz de siyahla beyazı bir arada kullanarak evinizde kontrastlar yaratabilirsiniz.

Hay Design  keskin ve ince hatlı raf serisinde İskandinav trendini bize tam anlamıyla hissettirdi.

hay designHay Design’ın tasarladığı raf 9938 Blackened Black tonlarında

Fuara dört İskandinav iç mimar kendi alan algılarını paylaşmaları için davet edildi. Sergilenen otel lobisi, restorant, yatak odası ve “home” ofiste Normann Copenhagen’ın tasarımlarına yer verildi.

normann1

Normann Copenhagen’ın yuvarlak hatlı tek parça yemek takımını çok beğendik.

normann2

Sizce de Spinkle yatak örtüsü ve Watch Me duvar saati sıcak renklerin yoğunlukta kullanıldığı yatak odasında büyülü bir hava yaratmıyor mu?

Muuto bu sene de Stacked koleksiyonundan vazgeçmedi. Birçoğumuz eşyalarımızın çokluğundan ve evlerimizin küçüklüğünden şikayet ederiz. Satın aldığımız raflar duvarlarımızda çirkin durur ama başka çaremiz yoktur. Muuto, bu probleme sade ve şık bir tasarımla cevap vererek evlerimizi şenlendiren markalardan. Siz de benzer rafları nötr tonlardaki duvarlarınızla kullanarak evinizde ferahlığı sağlayabilirsiniz.

muuto stackedMuuto – Stacked

Stockholm bu sene de çok keyifliydi. Öyle gözüküyor ki 2015 yumuşak tonların yanı sıra canlı renkler ve keskin hatlarla da karşılaşacağımız bir yıl olacak. Yılın diğer tasarım etkinliklerini sizin için takip etmeye devam edeceğiz!

Görüşmek üzere:)

 

 

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

KÜÇÜK ALANDA BÜYÜK ETKİ

Evimizi güneşli güzel günlere hazırlarken ufak değişiklikler yaparak yenileniyoruz. Dekorasyonda en çok etkiye sahip olan duvarlarımızda ufak bir değişiklik yaparak…

5 ADIMDA BAHARIN ENERJİSİNİ EVİNİZE TAŞIYIN!

Yılın en mis kokulu ayları geldi. Güneş evinizi aydınlatırken yaz hazırlıklarına şimdiden başladığınızı duyar gibiyiz. Baharı en renkli ve enerjik…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

KİMLİK İLE RENK SEÇMEK ÇOK KOLAY!

Özel olarak tasarladığımız yeni koleksiyonumuz ile artık istediğiniz rengi seçmek ve bu renklerle uyumlu tonları bir araya getirmek çok kolay….

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

Go to top