SİZİN GRİNİZ HANGİSİ?

SİZİN GRİNİZ HANGİSİ?

Beyaz ve krem tonları gibi gri de en çok tercih ettiğimiz renkler arasında yer alıyor. Koyu gri tonlarından açık grilere, sıcak tonlu grilerden, soğuk grilere; birçok alternatif sizleri bekliyor. Biz de, kendinize en uygun griyi seçebilmeniz için sizlerle bazı ipuçları paylaşmak istedik!

HER RENKLE UYUMLU NÖTR GRİLER   

Gri tonuna karar verirken  önemli noktalardan biri , eşyalarınızın renkerine uyacak tonlar seçmektir. Birçok alternatifi olduğu için, eşyalarınızla uyacak bir gri tonunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Nötr griler, yani içinde sarı, kırmızı, yeşil veya mavi bulundurmayan griler tüm renklerle uyumludur. Mesela 9913 Matrix rengini, farklı renklerdeki eşyalarınızla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evinizi dekore ederken; duvarınıza ekleyeceğiniz rafları da aynı renge boyayarak, duvarda kaybolmalarını sağlayıp bütünlük oluşturabilirsiniz.

9913 Matrix

 

SAKİN VE FERAHLATICI SOĞUK GRİLER

Evinizin hangi bölümünü renklendireceğiniz de seçeceğiniz ton için belirleyici bir etmen.  Yatak odalarımızda veya oturma odalarımızda bizi dinlendirecek bir ortam yaratmak isteriz , bunun için daha çok mavi,yeşil tonlarını tercih edebilirsiniz. 5081 Fabrikk  veya 5343 Industrial Grey gibi soğuk alt tonlarına sahip açık bir griyi de aynı etkiyi yaratmak için kullanabilirsiniz.

 

5343 Industrial Grey

SAMİMİ, SICAK GRİLER

İçinde sıcak tonlar  bulunan griler evimizde samimi, sıcak bir ortam sağlar.  1434 Elegant, 1973 Objective, 1391 Bare, 1462 Evening Sky gibi gri tonlarımızı bu etkiyi yaratmak için kullanabilirsiniz.

1391 Lys Antikkgrå

1391 Bare

Banyolar genelde az ışık aldıkları için açık renkler tercih ettiğinizde daha aydınlık bir görünüme sahip olabilirsiniz. 1032 Iron Grey gibi bir gri hem beyaz küvet ve lavabolarla, hem de ahşap, hasır ve metal aksesuarlarınızla uyumlu olacaktır.

LADY Aqua Grå Harmoni

1032 Iron Grey

 1434 Elegant

Sıcak griler pirinç detyalarınızla yakışır ve sıcak tonlardaki mobilyalarınızı ortaya çıkarır. Salonunuzda turuncu veya kırmızı bir koltuk takımınız varsa, sıcak tonda bir gri olan 1877 Pebblestone duvarınıza çok yakışacaktır.

LADY 1877 Valmuefrø

1877 Pebblestone

FENOMASTIC GÜZEL EVİM MİNERAL İLE DOKULU GRİLER

Ton seçerken bir de  duvarda nasıl bir etki yaratmak istediğimize karar veririz.Duvarınızı düz bir şekilde boyayıp eşyalarınızı ön plana çıkarabileceğiniz gibi, Fenomastic Güzel Evim Mineral serisi ile çapraz hareketlerle boyayarak derinlik duygusunu arttırıp, duvarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Ayrıca gri tonlarındaki Fenomastic Güzel Evim Mineral uygulamarıyla brüt beton görünümü de elde edebilirsiniz. Mesela yukarıdaki 1877 Pebblestone rengini farklı şekilde uygulayarak, aynı renkle birbirinden farklı iki tarz oluşturabilirsiniz.

 Fenomastic Güzel Evim Mineral 1877 Pebblestone

Fenomastic Güzel Evim Mineral 0394  Warm Grey

 

Mineral ürünlerin nasıl uygulandığını görmek isterseniz  Jotun Türkiye Youtube kanalımızdaki videoyu da izleyebilirsiniz.

Karar verebildiniz mi, sizin griniz hangisi? Hala emin değilseniz gri kullanımı ile ilgili örnekler verdiğimiz bir önceki blog yazılarımızı inceleyebilir veya size en yakın Jotun mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Jotun Türkiye
Jotun Türkiye

Jotun Türkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

KÜÇÜK ALANDA BÜYÜK ETKİ

Evimizi güneşli güzel günlere hazırlarken ufak değişiklikler yaparak yenileniyoruz. Dekorasyonda en çok etkiye sahip olan duvarlarımızda ufak bir değişiklik yaparak…

5 ADIMDA BAHARIN ENERJİSİNİ EVİNİZE TAŞIYIN!

Yılın en mis kokulu ayları geldi. Güneş evinizi aydınlatırken yaz hazırlıklarına şimdiden başladığınızı duyar gibiyiz. Baharı en renkli ve enerjik…

IKEA x JOTUN RENK GÜNÜ: YILBAŞI AĞACINIZI RENKLENDİRİN!

Yeni yıl yaklaşırken evlerimiz de renkleniyor. Geride bıraktığımız koca bir seneyi ve yeni yılın heyecanını evimizde yer verdiğimiz birbirinden güzel…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

Go to top