SİYAH VE BEYAZLA TEZATLIĞI YAKALAYIN!

SİYAH VE BEYAZLA TEZATLIĞI YAKALAYIN!

Bu sene tüm formlarıyla kontrastlardan çok bahsettik. Birbirini çeken zıtlıkların heyecan verici sonuçlarını görmek bizi çok mutlu ediyor. Kendimizi ifade edebileceğimiz en güçlü zıtlık siyah ve beyazın kontrastı..Bazıları için beyaz tüm renklerin kökenini simgelerken, siyah da tüm renklerin toplamını ifade ediyor.

Şık ve asil görünen siyahla beyazın hakim olduğu iç mekanlar daha çok birbirini tamamlamış hissi veriyor. Bu nedenle, hangi trend hakim olursa olsun, siyah ve beyazın bir arada kullanıldığı her türlü kombinasyon bizi heyecanlandırıyor. Son zamanlarda görsel dünyamıza hakim olan geometrik desenler, bu kontrastı keskin hatlarıyla tamamlıyor. Siyah ve beyazı harmanlarken, bizim en çok tercih ettiğimiz tonlar, beyaz için “9918 Klassisk Hvit” gibi nötr bir beyaz, siyah için ise yumuşak tonuyla “9938 Dempet Sort”..

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-2

Duvarlarınız, mobilyalar, aksesuarlar..Siyah ve beyazı kullanırken tüm objelerin renginden ve formundan yararlanabilirsiniz:

En çok sevdiğimiz siyah ve beyaz örneklerini sizlerle paylaşıyoruz:

Bu fotoğrafa bayılıyoruz. Bahsettiğimiz siyah ve beyaz renkler burada..Ahşap kupa “9918 Klassisk Hvit” ile, küçük ahşap parça ise “9938 Dempet Sort” ile boyandı.

Spring-summer-2013-13_ny

Siyah rengin hakim olduğu bir dekorasyon, ilk duyduğunuzda size fazla cesur bir tercih gibi gelebilir. Ama merak etmeyin, beyazla beraber dengeli bir şekilde kullanıldığında, siyah size şıklığı ve sadeliği hatırlatacaktır. Süpürgelikler ve duvarda siyah rengin kullanıldığı bu görsel size ilham verebilir.

 

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-3

Aynı rengi farklı parlaklıklarla kullanarak da mekanlarınıza hareketlilik kazandırabilirsiniz. Eğer duvarlarda siyah renge daha çok ağırlık veriyorsanız, zeminlerinizde açık nötr gri tonlarını kullanarak renkleri dengeleyebilirsiniz. Hollandalı tasarımcı Marcel Wanders imzası taşıyan “Skygarden” aydınlatma ise, duvarlarda kullanılan siyah ile kontrast oluştururken zarif desenleriyle mekana sade bir dokunuşla şıklık katıyor.

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-4

Duvarlarında beyaz renge ağırlık vermek isteyenlere “7236 Enerji” tonunu öneriyoruz. Beyaz bir mekanda kullanılacak siyah mobilyalar, tüm detaylarıyla ön plana çıkacaklardır.

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-5Evinizin girişinde renklerle oynamaya ne dersiniz? Sadece küçük bir beyaz renk geçişinin bir odada neler değiştirebileceğini hayal edin..Siyah duvar ve zeminlerin kullanıldığı bu mekanda, beyaz bir geçişle, alan içinde alan yaratılmış. Zeminde ve duvarda kullanılan beyaz tonu “1624 Letthet”, siyah ise “8266 Yin”..

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-61

 

 

 

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

IKEA x JOTUN RENK GÜNÜ: YILBAŞI AĞACINIZI RENKLENDİRİN!

Yeni yıl yaklaşırken evlerimiz de renkleniyor. Geride bıraktığımız koca bir seneyi ve yeni yılın heyecanını evimizde yer verdiğimiz birbirinden güzel…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

JOTUN 2019 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU: KİMLİK

Kapak resmi: JOTUN 12083 Devine Renklerle kişiliğimizi yansıtırız. Kişisel hikayelerimiz; renkler sayesinde mekanlarda hayat bulur. Bundan yola çıkarak, kolayca renk…

HAYALİNİZDEKİ OFİSİ EVİNİZDE YARATIN!

Evimiz işten sonra gelip dinlendiğimiz, günün yorgunluğunu attığımız bir mekan olsa da; bazılarımız için aynı zamanda iş yeri olarak da…

Go to top