Sıcak Tonlarla Her Duyguya Erişmek Mümkün!

Sıcak Tonlarla Her Duyguya Erişmek Mümkün!

Sıcak tonlar dendiğinde aklımıza genelde enerjik, canlı ve çarpıcı renkler gelir. Kırmızı, turuncu ve sarı gibi sıcak renkler bulundukları ortamda ön plana çıkmakta zorluk çekmez ve ortamdaki havayı kolayca değiştirebilirler. Genelde sıcak renklerin yaşam alanlarımıza sadece daha hareketli duyguları kattığını düşünürüz. Fakat kullanacağımız renge ve rengin tonlarına bağlı olarak sıcak renklerle de istediğimiz her duyguya erişebiliriz.

Renk: 2859 Whispering Red

Kırmızı ve pembe birbirlerine yakın renkler olsalar da, bulundukları ortama katacakları duygular neredeyse zıttır. Kırmızı tonlar yüksek enerjiyi, canlılığı ortaya çıkarırken; pembeler ise bulunduğu ortama sakinlik katar ve havayı yumuşatır. Kırmızının içinde yoğun olarak bulundu 2727 Red Maple gibi bordo renkler ise kırmızının sahip olduğu canlılığı biraz daha sakinleştirerek daha olgun ve oturaklı bir hava yaratabilir.

Renk: 2727 Red Maple

Aşağıdaki 10683 Cashmere gibi sıcak bej tonları ise nötrlüğü simgelerken bulunduğu yaşam alanındaki diğer renkleri destekleyebilir. İçinde yoğun miktarda sarı bulunan renkler bulunduğu ortamda dikkati hemen çekip gözleri uyarırken, sıcak kahve tonları daha durgun bir ortam yaratır ve doğallığı ön plana çıkarır.

Renk: 10683 Cashmere

Evlerinizde sıcak tonları kullanmak istiyorsanız 2018 Global Koleksiyonu’muz Hayatın Ritmi’nde bir çok sıcak rengin birleşiminden oluşan renklerimizle evlerinizde istediğiniz ortamı oluşturabilirsiniz. Örneğin hem kırmızı hem kahveyi içinde bulunduran 10981 Norwegian Wood rengimiz, evinizde sıcacık bir ortam oluşturup aynı anda kahverenginin doğadan ilham aldığı sakinliği size sunabilir.

Renk: 10981 Norwegian Wood

Avatar

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

Jotun YeşilAdımlar ile 10 000 ağaca ulaştık!

Adımlarınızı ağaca dönüştüren  sosyal sorumluluk projemiz Jotun YeşilAdımlar’da,  hedefimiz olan 10 000 ağaca ulaştık!  Jotun YeşilAdımlar mobil uygulamasıyla birlikte, geçtiğimiz sene…

Go to top