HER SEZONUN RENKLERİ: SİYAH & BEYAZ

HER SEZONUN RENKLERİ: SİYAH & BEYAZ

Her yıl, her sezon, farklı tonlardan, akımlardan ve renk uyumlarından bahsediyoruz. Sezon trendleri ne olursa olsun, en vazgeçilmez ikililerden biri de siyah ve beyaz! Her zaman zarif bir ortamı bize sunan siyah ve beyaz tonları, ister sade ister şık bir ortam sunuyor!

Duvarlarımızda beyaz tonlara sıkça yer veriyoruz ama siyah tonlardan sanırım biraz çekiniyoruz. Bu sezon evinize çok yakışacağını düşündüğümüz favori siyah tonumuz (Beyazın da olduğu gibi, bir çok siyah tonu da var…) “Denge”nin Derin Sadelik renk paletinden 9938 Blackened Black… Ona en çok yakışan beyaz ise 9918 Kaymak

9918 Kaymak, tüm renklerle kullanabileceğiniz, zarif ve sade bir beyaz tonu. Ne soğuk ne de sıcak…Nötr bir beyaz. Özellikle siyah ve gri tonlarıyla da çok yakışıyor.

Bu hafta sizinle siyah ve beyaz renklerinin hakim olduğu bir ofis projesinden bahsetmek istiyoruz! Küçük bir mekanı nasıl renklerle büyütebilir ve verimli hale getirebilirsiniz göstermek istedik:)

Örneğin tüm duvarı boyamak yerine, koyu bir tonla mekanın fonksiyonunu ön plana çıkarabilirsiniz. Böylece, küçük bir alan bile olsa, mekan içinde mekan yaratma fırsatınız olacaktır.

Elisabeth-Heier-Jotun-Lady-mal-kontor-1

Ofis masalarının bulunduğu duvara 50 cm yükseklikte bir alan boyanarak çalışma alanları 9938 Blackened Black ile öne çıkarıldı. 9938 Blackened Black renginin, doğal materyallerle uyumuna bir bakın! Derin Sadelik temasını tamamen hissedebilirsiniz. :)

Mekan kullanımına dair bir ipucu daha: Eğer evinizde veya ofisinizde bilgisayar/televizyon ekranını kamufle etmek isterseniz, arkasındaki duvarı siyah tonlarında boyamanız yeterli!

Elisabeth-Heier-Jotun-Lady-mal-kontor-3Bilgisayar ekranının arkasında koyu bir renk kullanarak, ekranı kamufle edebilirsiniz.

Elisabeth-Heier-Jotun-Lady-mal-kontor-beforeOfisin eski halinde, beyaz duvarla bilgisayar ekranı kontrast oluşturuyordu!

Mekan bütünlüğünü tamamlamak için siyaha boyalı alanlarda özellikle daha koyu renklerde aksesuarlar seçtik. Siz de küçük mekanlarda, benzer tonlarda aksesuar ve mobilyalar kullanırsanız, bütünlük hissi yaratabilir, mekanı olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.

Elisabeth-Heier-Jotun-Lady-mal-kontor-2 (1)Koyu renk aksesuarlarla, siyah duvar mekanda bir bütünlük oluşturuyor.

Bir yandan mekan bütünlüğü, diğer yandan siyah ve beyazın kontrastı diyoruz. Keskin kontrastları yumuşak ve sıcak detaylar ve bitkilerle bir arada kullanarak yumuşatmanız mümkün..

Elisabeth-Heier-Jotun-Lady-mal-kontor-4

Yeni renkler, yeni ofis düzeni umarız yeni fırsatların habercisi olur!

Görüşmek üzere!

 

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

KÜÇÜK ALANDA BÜYÜK ETKİ

Evimizi güneşli güzel günlere hazırlarken ufak değişiklikler yaparak yenileniyoruz. Dekorasyonda en çok etkiye sahip olan duvarlarımızda ufak bir değişiklik yaparak…

5 ADIMDA BAHARIN ENERJİSİNİ EVİNİZE TAŞIYIN!

Yılın en mis kokulu ayları geldi. Güneş evinizi aydınlatırken yaz hazırlıklarına şimdiden başladığınızı duyar gibiyiz. Baharı en renkli ve enerjik…

IKEA x JOTUN RENK GÜNÜ: YILBAŞI AĞACINIZI RENKLENDİRİN!

Yeni yıl yaklaşırken evlerimiz de renkleniyor. Geride bıraktığımız koca bir seneyi ve yeni yılın heyecanını evimizde yer verdiğimiz birbirinden güzel…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

Go to top