SEZON AKIMLARIYLA GÜZEL EVİM KOLEKSİYONU

SEZON AKIMLARIYLA GÜZEL EVİM KOLEKSİYONU

Günlük hayatın koşturmacası arasında küçük molalar vererek bizi mutlu edecek şeylere yöneliyoruz. Hızla akan zamanda hayatlarımızı oto pilottan çıkarıp yaşam stilimizi günlük tercihlerimize yansıtmaya çalışıyoruz.

Gün içinde modern dünyanın bize sunduğu pratik çözümler hayatımızı kolaylaştırsa da, bazen ritmimizi biraz düşürerek gözden kaçırdığımız güzellikleri de görmek gerekiyor.

Şehir Bahçıvanlığı

Son yıllarda gittikçe yaygınlaşan şehir bahçıvanlığı zamanı yavaşlatarak hayattan tat almanın en güzel örneklerinden… Dünya’nın dört bir yanında şehrin içinde daha doğal besinler tüketmek isteyen kişiler bu besinlerin bulunamadığından şikayet etmek yerine kendileri yetiştirmeyi tercih ediyor.

green-gardening-Jotun-Lady-2

Bu akıma birçok restoran da dahil oluyor. Kopenhag’da bulunan Stedsans Restaurant yerel yemekleri ve mevsim sebzelerini yemek isteyeler için şehrin en bilinen adreslerinden biri. Bu kadar dikkat çekici adreslerden biri olmasının sebebi ise kendi yetiştirdiği ürünleri yemeklerinde kullanıyor olması. Restoranın çatısında yemyeşil bir bahçe bulunuyor. Bu bahçe, kendi ürününü yetiştirmek isteyen herkese açık. Stedsans Restaurant, kendi ürünlerini burada yetiştirirken bunu aynı zamanda kolektif bir davranış haline getiriyor.

green-gardening-Jotun-Lady-3Torggata Botaniske adlı bar, kokteyllerinde biberiye ve kurumuş gül yaprakları gibi doğal ürünler kullanıyor. 

2016 Global Renk Koleksiyonu’muz Güzel Evim‘de doğayla iç içe olma, zamanı yavaşlatarak rahatlama, daha sakin ve sade yaşama isteklerimizden yola çıkarak üç farklı tema hazırladık. Toprağın Yansımaları paletimizdeki yalın yeşiller, sade tonlar ve kırmızılarla doğanın mekanlara taşınmasını sağladık.

Reflections-of-earth-Jotun-LadySol duvar: 8469 Green Leaf, Sağ duvar: 394 Soft Grey

Işığın Yansımaları paletimizde, ihtiyaç duyduğumuz daha yalın ve düzenli hayattan, geniş ve ferah alanlardan yola çıktık. Sade beyazları, toprak ve yumuşak siyah tonlarıyla bir araya getirirken moda trendlerinden ve Norveç tasarımlarından ilham aldık.  

Reflections-of-lightTasarımcı Eva Emanuelsen’in Epilogue defilesinden…

 Reflections-of-light-Jotun-LadySoldaki fotoğraf: 1001 Egg White, Sağdaki fotoğraf: 10678 Space”

Yıllar içinde evimize kişiliğimizi yansıtıyoruz. “Kullan-at” eşyalarla çevrildiğimiz bir çevrede geçmişten bugüne sakladığımız eşyaların keyfini çıkarıyoruz. Vintage ve modern tasarımların kesiştiği anda hayat bulan zarif ortamı renk koleksiyonumuzun bir teması haline getirmeye karar verdiğimizde kendimizi derin ve sofistike mavi tonlarına yönelmiş bulduk. Zamanın Yansımaları paleti şekillenmeye başladığında moda dünyasına da göz attık. 2016 yılında yalnızca dekorasyonda değil moda dünyasında da koyu mavilerle çok karşılaşacağınızı şimdiden söyleyebiliriz. :)

Jill-Sander_Celine_Summer-2016-Jotun-LadySoldaki fotoğraf: Jill Sander / Yaz 2016, Sağdaki fotoğraf: Celine/ Yaz 2016

Reflections-of-time-Jotun-LadySoldaki fotoğraf: Arka duvar 4477 Deco Blue – Ön duvar 4618 Evening Light, Sağdaki fotoğraf: 4744 Sophisticated Blue

Farklı yaşam stillerinden yola çıkarak hazırladığımız yeni renk koleksiyonumuza tüm Jotun mağazalarından ulaşabilirsiniz. Renklerimizden seçerken hangi stilin sizi daha iyi anlattığına dikkat etmeyi unutmayın. :)

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

KÜÇÜK ALANDA BÜYÜK ETKİ

Evimizi güneşli güzel günlere hazırlarken ufak değişiklikler yaparak yenileniyoruz. Dekorasyonda en çok etkiye sahip olan duvarlarımızda ufak bir değişiklik yaparak…

5 ADIMDA BAHARIN ENERJİSİNİ EVİNİZE TAŞIYIN!

Yılın en mis kokulu ayları geldi. Güneş evinizi aydınlatırken yaz hazırlıklarına şimdiden başladığınızı duyar gibiyiz. Baharı en renkli ve enerjik…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

KİMLİK İLE RENK SEÇMEK ÇOK KOLAY!

Özel olarak tasarladığımız yeni koleksiyonumuz ile artık istediğiniz rengi seçmek ve bu renklerle uyumlu tonları bir araya getirmek çok kolay….

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

Go to top