SEZON TRENDLERİ: DEKORASYONUN TURKUAZ HALİ

SEZON TRENDLERİ: DEKORASYONUN TURKUAZ HALİ

Geçtiğimiz hafta, bu sezon hayatımıza giren ve hiç çıkmamasını istediğimiz pembe tonlarından bahsetmiştik. Bu yaz pembe tonları olduğu kadar, indigo ve turkuaz tonları da bizlerle. Hatta bir çok tasarımda, turkuaz ve pembelerin birbirini tamamladığını görüyoruz.

1624Skylight1

Yaz koleksiyonumuzun beyaz tonu 1624 Skylight’la birbirinden renkli aksesuarlar ve mobilyalar uyum içinde olacaktır. 1624 Skylight rengini, koleksiyondaki canlı tonlarla da bir arada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstteki resim – Duvar: 1624 Skylight.

Doshi Levien’in Hay Design için tasarladığı Uchiwa koltukların pembe ve turkuaz alternatifleri koleksiyonla uyum içinde olacaktır. Hay Design ürünlerini, Address İstanbul’da Diseño‘da bulabilirsiniz.

Uchiwa-for-Hay-in-Milan_dezeen_2

Doshi Levien’in Hay Design için tasarladığı Uchiwa koltukları

Yaz koleksiyonumuzdaki turkuaz ve pembeleri bir arada kullanmaya ne dersiniz? Renklendirebileceğiniz alanlarda, duvarların yanısıra, mobilya ve aksesuarlarda da yaz renklerini kullanabilirsiniz.

5362 Fusion Sandalye 2602ButterflyDuvar: 5362 Fusion, Sandalye: 2602 Butterfly

5362 Fusion

1950’lerin jet-setinin uğrak mekanı “Acapulco”dan adını alan “Acapulco Chair”in kimin tarafından tasarlandığı bilinmemekle birlikle, günümüze kadar bir çok tasarımcının portföyünde farklı formlarda ve renklerde bulunuyor. Bu sezon turkuaz ve pembe tonlarına sıkça rastladığımız “Acapulco Chair” sade tasarımı ve rahatlığıyla, yaz akşamüstlerinin vazgeçilmezleri arasında..

acapulco-set

acapulco-chair-turquoise-mexican-pink

 

Citizen-Hems-turquoise-Acapulco-deck-chair

 

Genel olarak turkuaz tonlarını beyazlarla tamamlamayı çok seviyoruz. 2014 Renk Koleksiyonumuz Kesişim’den Oslo, yaz koleksiyonumuzdan Fusion ve Scooter, beyaz aksesuarları öne çıkaran derin deniz tonları…5397 Scooter’la bir arada monokromatik bir uyum içinde olan Arne Jacobsen koltuğu, beyaz aksesuar ve mobilyalar tamamlıyor.

JOTUN_LADY_SS14_5397_SCOOTER_1Turkuaz tonlarını beyaz aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Renk kodu: 5397 Scooter

İtalyan mobilya markası Moroso’nun turkuaz & gri kombinasyonlu Volant koltuğu turkuaz duvarlarınızla uyum içinde olacaktır.

morosovolantMoroso – Volant koltuk

Açık renk mobilyaları, monokromatik aksesuarlar tamamlamak isteyenler için de, indigo ve turkuaz tonlarında birbirinden güzel alternatifler sizleri bekliyor. Biz de en çok beğendiğimiz aksesuarları sizler için derledik.

haydlm tableSehpalar: Hay Design – Diseño‘da bulabilirsiniz.

Koleksiyon çekimlerimizde, Menu’nun tasarımlarına sıkça yer veriyoruz. Menu’nun mermer saatleri, bir duvar saatinden çok daha fazlası. Turkuaz ve gri tonlarına çok yakışacaktır!

Menu-Marble-Wall-Clock-600x422

Menu – Mermer Duvar Saatleri

Geçtiğimiz hafta, Danimarkalı BoConcept’in mercan tonlarındaki mobilyalarını sizlerle paylaşmıştık. Turkuaz alternatifleri de en az pembe olanlar kadar dikkat çekici. Yaz koleksiyonumuzun tüm renkleriyle bir arada kullanabilirsiniz.

BoConcept

Koltuk: BoConcept 

Turkuaz tonlarını beyazlarla çok fazla tamamlıyoruz. Açık tonlarla olduğu kadar, turkuaz tonlarını siyah gibi koyu aksesuarlarla da bir arada kullanmak mümkün. 5397 Scooter gibi, koleksiyonun daha çık turkuaz tonlarını siyah aksesuar ve mobilyalarla da tamamlamanız mümkün… Normann Copenhagen’in siyah mobilyaları ve aksesuarları turkuaz tonlarıyla sizce de çok güzel durmuyor mu?

NormannCophBlack_&_Bold

İster açık, ister koyu, sevdiğiniz bir çok renkle ve aksesuarla bir arada kullanabileceğiniz turkuaz tonları Jotun mağazalarında sizleri bekliyor!

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

KÜÇÜK ALANDA BÜYÜK ETKİ

Evimizi güneşli güzel günlere hazırlarken ufak değişiklikler yaparak yenileniyoruz. Dekorasyonda en çok etkiye sahip olan duvarlarımızda ufak bir değişiklik yaparak…

5 ADIMDA BAHARIN ENERJİSİNİ EVİNİZE TAŞIYIN!

Yılın en mis kokulu ayları geldi. Güneş evinizi aydınlatırken yaz hazırlıklarına şimdiden başladığınızı duyar gibiyiz. Baharı en renkli ve enerjik…

IKEA x JOTUN RENK GÜNÜ: YILBAŞI AĞACINIZI RENKLENDİRİN!

Yeni yıl yaklaşırken evlerimiz de renkleniyor. Geride bıraktığımız koca bir seneyi ve yeni yılın heyecanını evimizde yer verdiğimiz birbirinden güzel…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

Go to top