SEZON TRENDLERİ: DEKORASYONUN TURKUAZ HALİ

SEZON TRENDLERİ: DEKORASYONUN TURKUAZ HALİ

Geçtiğimiz hafta, bu sezon hayatımıza giren ve hiç çıkmamasını istediğimiz pembe tonlarından bahsetmiştik. Bu yaz pembe tonları olduğu kadar, indigo ve turkuaz tonları da bizlerle. Hatta bir çok tasarımda, turkuaz ve pembelerin birbirini tamamladığını görüyoruz.

1624Skylight1

Yaz koleksiyonumuzun beyaz tonu 1624 Skylight’la birbirinden renkli aksesuarlar ve mobilyalar uyum içinde olacaktır. 1624 Skylight rengini, koleksiyondaki canlı tonlarla da bir arada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstteki resim – Duvar: 1624 Skylight.

Doshi Levien’in Hay Design için tasarladığı Uchiwa koltukların pembe ve turkuaz alternatifleri koleksiyonla uyum içinde olacaktır. Hay Design ürünlerini, Address İstanbul’da Diseño‘da bulabilirsiniz.

Uchiwa-for-Hay-in-Milan_dezeen_2

Doshi Levien’in Hay Design için tasarladığı Uchiwa koltukları

Yaz koleksiyonumuzdaki turkuaz ve pembeleri bir arada kullanmaya ne dersiniz? Renklendirebileceğiniz alanlarda, duvarların yanısıra, mobilya ve aksesuarlarda da yaz renklerini kullanabilirsiniz.

5362 Fusion Sandalye 2602ButterflyDuvar: 5362 Fusion, Sandalye: 2602 Butterfly

5362 Fusion

1950’lerin jet-setinin uğrak mekanı “Acapulco”dan adını alan “Acapulco Chair”in kimin tarafından tasarlandığı bilinmemekle birlikle, günümüze kadar bir çok tasarımcının portföyünde farklı formlarda ve renklerde bulunuyor. Bu sezon turkuaz ve pembe tonlarına sıkça rastladığımız “Acapulco Chair” sade tasarımı ve rahatlığıyla, yaz akşamüstlerinin vazgeçilmezleri arasında..

acapulco-set

acapulco-chair-turquoise-mexican-pink

 

Citizen-Hems-turquoise-Acapulco-deck-chair

 

Genel olarak turkuaz tonlarını beyazlarla tamamlamayı çok seviyoruz. 2014 Renk Koleksiyonumuz Kesişim’den Oslo, yaz koleksiyonumuzdan Fusion ve Scooter, beyaz aksesuarları öne çıkaran derin deniz tonları…5397 Scooter’la bir arada monokromatik bir uyum içinde olan Arne Jacobsen koltuğu, beyaz aksesuar ve mobilyalar tamamlıyor.

JOTUN_LADY_SS14_5397_SCOOTER_1Turkuaz tonlarını beyaz aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Renk kodu: 5397 Scooter

İtalyan mobilya markası Moroso’nun turkuaz & gri kombinasyonlu Volant koltuğu turkuaz duvarlarınızla uyum içinde olacaktır.

morosovolantMoroso – Volant koltuk

Açık renk mobilyaları, monokromatik aksesuarlar tamamlamak isteyenler için de, indigo ve turkuaz tonlarında birbirinden güzel alternatifler sizleri bekliyor. Biz de en çok beğendiğimiz aksesuarları sizler için derledik.

haydlm tableSehpalar: Hay Design – Diseño‘da bulabilirsiniz.

Koleksiyon çekimlerimizde, Menu’nun tasarımlarına sıkça yer veriyoruz. Menu’nun mermer saatleri, bir duvar saatinden çok daha fazlası. Turkuaz ve gri tonlarına çok yakışacaktır!

Menu-Marble-Wall-Clock-600x422

Menu – Mermer Duvar Saatleri

Geçtiğimiz hafta, Danimarkalı BoConcept’in mercan tonlarındaki mobilyalarını sizlerle paylaşmıştık. Turkuaz alternatifleri de en az pembe olanlar kadar dikkat çekici. Yaz koleksiyonumuzun tüm renkleriyle bir arada kullanabilirsiniz.

BoConcept

Koltuk: BoConcept 

Turkuaz tonlarını beyazlarla çok fazla tamamlıyoruz. Açık tonlarla olduğu kadar, turkuaz tonlarını siyah gibi koyu aksesuarlarla da bir arada kullanmak mümkün. 5397 Scooter gibi, koleksiyonun daha çık turkuaz tonlarını siyah aksesuar ve mobilyalarla da tamamlamanız mümkün… Normann Copenhagen’in siyah mobilyaları ve aksesuarları turkuaz tonlarıyla sizce de çok güzel durmuyor mu?

NormannCophBlack_&_Bold

İster açık, ister koyu, sevdiğiniz bir çok renkle ve aksesuarla bir arada kullanabileceğiniz turkuaz tonları Jotun mağazalarında sizleri bekliyor!

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

2020’Yİ RENKLERLE KUTLUYORUZ! YENİ JOTUN RENK KOLEKSİYONU

2020’nin gelişini 12 yeni rengimizle kutluyoruz! Yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz 8546 Local Green 2020 Renk Koleksiyonu’muzdaki yeni renklerimizden yalnızca biri. Şimdi,…

YEŞİL VE ORGANİK – LOCAL GREEN!

8546 Local Green, doğayı evinize taşıyor. YEŞİL VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA 8546 Local Green, duvarlarınızın sınırlarını ortadan kaldırarak doğayı ve…

GROUNDED RED – TOPRAĞIN RENGİ

20144 Grounded Red evinde güvenli bir kozanın sıcaklığını hissetmek isteyenler için konforlu bir ortam sunuyor. EV SICAKLIĞI Günlük koşturmalarımız arasında…

TAZELEYİCİ ETKİSİYLE MAVİ-YEŞİL TONU!

5489 Free Spirit bulunduğu her ortama ayak uydurabilen renklerden. Bu fotoğrafta 11175 Adventure rengimiz ile bir arada görebilirsiniz. ENERJİNİZİ ARTIRIN!…

SICAK VE ZENGİN MÜRDÜM TONU – DAYDREAM

20142 Daydream hayal kurabileceğiniz sıcak ve zarif bir ortam sunuyor. BİRAZ MOLA VERİN VE HAYAL KURUN! Gün içinde biraz mola…

STATEMENT BLUE – YARATICI VE CESUR

4863 Statement Blue – evinizde yaratıcı ve enerjik bir ortama ne dersiniz? GÜÇLÜ VE KİŞİLİKLİ Herkesin daha çok konuştuğu bir…

Go to top