Renklerle Büyüyen Çocuklar

Renklerle Büyüyen Çocuklar

Çocuklar büyürken sevgi, korunma ve ilgiye ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçların karşılandığı dönemlerde yaşam alanlarındaki renklerle kuracakları ilişki onların duygularını da etkileyebilir.

Her çocuğun karakteri farklı olduğu gibi, odalarında ihtiyaç duydukları renkler de farklı olabilir.

Bazı renkler daha sakin ortamlar yaratırken bazıları enerjiyi yükseltecek etkiler yaratabilir. Çocuğunuzun zevklerinin ve kişiliğinin odasındaki renk seçimi konusunda belirleyici olması, onu kendi ortamında daha rahat ettirecektir.

Renkler: 2024 Senses, 10580 Soft Skin

Bu görselde duvarın üst kısmını 2024 Senses ile, alt kısmı ise Hayatın Ritmi renk koleksiyonumuzdan 10580 Soft Skin ile boyadık. Eğer çocuğunuzun odasındaki duvarlarda birden fazla renk kullanmak isterseniz Hayatın Ritmi kartelamızdan farklı kombinasyonlarda seçimler yapabilirsiniz.

Aynı satırdan yapacağınız seçimler farklı koyulukta olan aynı renkleri size sunarken, aynı sütundan yapacağınız seçimler size aynı koyulukta birbiriyle uyumlu farklı renkleri sunacaktır. Çapraz seçimler yaparsanız ise birbiriyle uyumlu ve hem farklı koyulukta hem de farklı tonlarda renkler seçmiş olacaksınız. Koleksiyondaki uyumlu renkleri bulma konusunda size yardımcı olması için buraya tıklayabilirsiniz. Hayatın Ritmi koleksiyonumuzu size göndermemizi isterseniz de buradan bize bulaşabilirsiniz.

RENKLER DUYGULARI YARATIR

Doğadan ilham alarak seçtiğimiz yeşil ve mavi tonları çocuğunuza huzurlu bir ortam sağlayıp güvende olma hissini destekleyebilir. Hayatın Ritmi koleksiyonumuzdan 6351 Tender Green, Eve Dönüş renk koleksiyonumuzdan 7163 Minty Breeze ya da Denge renk paletimizden seçeceğiniz 6084 Sea Emerald renkleri açık yeşil tonlarıyla çocuğunuzun odasına sakinlik katabilirsiniz.

Renk: 8064 Sea Emerald

Güneşin İzinde renk paletimizin gölgeli pembeleri ve sıcak kahve tonları çocuklarınızın daha rahat ve canlı hissetmelerine yardımcı olabilir. Sağlık hissini verirken, çocuğunuza hayal kurabileceği huzurlu bir ortam yaratabilir.

Renk: 10580 Soft Skin

Modern görünümüyle şehir hayatına ayak uyduran grili mavi tonlar ise sakin ve durgun bir hava oluşturup, çocuğunuza konsantrasyonunu daha rahat sağlayacağı bir ortam yaratabilir. Örnek olarak Hayatın Ritmi renk paletimizden 5455 Icy Blue veya Eve Dönüş renk paletimizden 5030 St Pauls Blue gibi koyu mavi tonları kullanabilirsiniz.

Renk: 5030 St. Pauls Blue

Tüm renklerimize size en yakın Jotun mağazamızdan ulaşabilirsiniz. Dekorasyona dair daha fazla bilgi için takipte kalın!

Avatar

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

Jotun YeşilAdımlar ile 10 000 ağaca ulaştık!

Adımlarınızı ağaca dönüştüren  sosyal sorumluluk projemiz Jotun YeşilAdımlar’da,  hedefimiz olan 10 000 ağaca ulaştık!  Jotun YeşilAdımlar mobil uygulamasıyla birlikte, geçtiğimiz sene…

Go to top