LISBETH LARSEN’DEN KIZIL & KAHVE TONLARINDA TAVSİYELER

LISBETH LARSEN’DEN KIZIL & KAHVE TONLARINDA TAVSİYELER

Geçtiğimiz günlerde Pantone tarafından açıklanan yılın rengi “Marsala”ya dair biz de geçtiğimiz hafta 2859 Whispering Red rengiyle ilgili dekorasyon ipuçlarını sizlerle paylaşmıştık. 2015’te kızıl-kahve tonları bu sezon sıkça karşımıza çıkacak. Biz de global renk ve trend uzmanımız Lisbeth Larsen’e kızıl kahve tonlarını sorduk.

2859 Whispering RedDuvar: 2859 Whispering Red

Bu yılın rengi “Marsala” seçildi. Siz ne düşünüyorsunuz ? 

Her yaz mutlaka farklı bir yerde tatil yapmaya çalışıyorum. Farklı yerlerde vakit geçirmek insana yeni deneyimler kazandırıyor ve ufkunuzu açıyor. Üç yıl önce “Marsala”ya tatil için gittiğimde harika vakit geçirmiştim! Bana en çok ilham veren şehirler arasında geliyor. Marsala tonu da sezonun en önemli trendleri arasında! Modadan, tasarım dünyasına kadar, her yerde kızıl kahve tonları karşımıza çıkıyor.

Kızıl & kahve tonlarını bu sezon sanırım evlerde de göreceğiz. 

Evet! Bu renk açıkçası beni çok heyecanlandırıyor, çünkü yaşam alanlarına sıcaklık ve duygusallık katıyor. Özellikle duvarda, kumaşlarda ve aksesuarlarda Marsala’nın farklı tonları 2015’te sıkça karşımıza çıkacak. 

Duvarlarda Marsala tonlarını nasıl kullanmalıyız ? 

Açıkçası “Marsala” tonları dikkatli kullanılması gereken bir renk: Özellikle büyük duvarlarda çok canlı tonlarını kullanmamak gerekiyor. Farklı bir aksesuarda beğendiğiniz kızıl-kahve tonları, geniş alanlarda beklediğiniz gibi durmayabilir. Bildiğiniz gibi Jotun’da her renge, duvarda duracağı en güzel haliyle koleksiyonlarımızda yer veriyoruz. Bu nedenle koleksiyonlarımızda paylaştığımız Marsala tonlarının kullanılmasını öneririm. 

2859 Whispering Red bizim bu sezon en sevdiğimiz kızıl-kahve tonlarından biri…Sizin önerebileceğiniz başka renkler var mı ? 

2859 Whispering Red dışında, 2015 Renk Koleksiyonumuz “Denge”de bu trendi en güvenli şekilde yakalayabileceğimiz renklerden biri de 2856 Warm Blush. Kızıl kahve tonuna hafif bir pembelik eklenerek zarif ve duygusal bir anlam veriyor.

1Duvar: 2856 Warm Blush

Bu tarz kızıl kahve tonlarını evin istediğiniz alanında rahatlıkla kullanabilirsiniz. İster yatak odalarında, ister oturma odalarında hatta sıcak bir ağırlama için antre ve koridorlarda da yer 2856 Warm Blush, 2859 Whispering Rend gibi renklere yer verebilirsiniz. Bu sezon ben de evimde “Denge”nin Doğal Güzellik paletinden 2024 Senses rengiyle bir arada 2856 Warm Blush’ı evimin koridorlarında kullandım. 

lisbeth koridorLisbeth’in evinden:  2024 Sense ve 2856 Warm Blush

Önerebileceğimi bir diğer renk de 2771 Rustik Terracota…Daha kahverengi bir ton ama yine de kırmızının sıcaklığını bize yansıtıyor! Kahve tonuna biraz daha ağırlık vermek isteyenler için mükemmel bir tercih olacaktır! Özellikle mutfak ve yatak odalarına 2771 Rustic White rengini çok yakıştırıyoruz! 

2771 Rustikk TerracotaDuvar: 2771 Rustic Terracota

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

KÜÇÜK ALANDA BÜYÜK ETKİ

Evimizi güneşli güzel günlere hazırlarken ufak değişiklikler yaparak yenileniyoruz. Dekorasyonda en çok etkiye sahip olan duvarlarımızda ufak bir değişiklik yaparak…

5 ADIMDA BAHARIN ENERJİSİNİ EVİNİZE TAŞIYIN!

Yılın en mis kokulu ayları geldi. Güneş evinizi aydınlatırken yaz hazırlıklarına şimdiden başladığınızı duyar gibiyiz. Baharı en renkli ve enerjik…

IKEA x JOTUN RENK GÜNÜ: YILBAŞI AĞACINIZI RENKLENDİRİN!

Yeni yıl yaklaşırken evlerimiz de renkleniyor. Geride bıraktığımız koca bir seneyi ve yeni yılın heyecanını evimizde yer verdiğimiz birbirinden güzel…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

Go to top