RÖPORTAJ: STİLİST İKİLİ KRÅKVIK VE D’ORAZIO’NUN EVİNDEN

RÖPORTAJ: STİLİST İKİLİ KRÅKVIK VE D’ORAZIO’NUN EVİNDEN

Her yıl hazırladığımız renk koleksiyonlarımızda özel fotoğraf çekimleri gerçekleştiriyoruz Hem fotoğraflarımızda hem de renk koleksiyonlarımızın lansmanlarında birlikte çalıştığımız stilistler Jannicke Krakvik ve Alessandro D’Orazio ile bu hafta evlerinin yeni renklerini ve tarzını konuştuk. Evlerinin dekorasyonunu yenileyen Krakvik ve D’Orazio’ya yeni eşyalarını ve duvar rengini seçerken nelere dikkat ettiklerini sorduk.

Jannicke Kråkvik og Alessandro D'Orazzio
Önemli markalarla çalışan stilist ikili Jannicke Krakvik ve Alessandro D’Orazio, aynı zamanda Avrupa’nın önde gelen tasarım dükkanlarından olan Kollekted By’ın da sahipleri.

Renklerin sizin için önemini biliyoruz. Evinizi yenilerken duvar renginize nasıl karar verdiniz? 

14 yıldır aynı dairede yaşıyoruz. Bu 14 yıl içerisinde farklı birçok renk kombinasyonunu denedik. Renge karar vermek için bir süre düşündükten sonra öncelikle tüm alanlarda aynı rengi kullanmaya karar verdik: duvarları, kapıları ve süpürgelikleri aynı renk ile boyayacaktık, ve bu renk beyaz ya da gri olmayacaktı.

Jotun’un 4629 Bulut Mavisi rengi uzun zamandır en beğendiğimiz tonlardan biri! Sade ve heyecan verici bu koyu mavi tonu hem gün ışığı hem de evimizdeki aydınlatmayla duvarlarımızda çok güzel durdu. Renk hem dekorasyonumuzla çok yakıştı hem de evimize sakin, dingin bir hava verdi.

Renk: 4629 Bulut Mavisi. Ünlü tasarım markası Frama’ya ait olan sehpalar ve Restart Milano’nun tasarımı sandalyeler, Krakvik & D’Orazio’nun Oslo’daki tasarım mağazası Kollekted By’da bulunuyor. 

Stue og soverom

Tasarımcılarla çok yakın çalışıyorsunuz ve tasarım dünyasındaki yenilikleri, trendleri yakından takip ediyorsunuz. Bu nedenle evinizin dekorasyonunu da sık sık değiştiriyor musunuz?

Aslında evimizin dekorasyonunu zannedildiği kadar sık değiştirmiyoruz. Bizim için dekorasyonda önemli olan form ve ifade. Tasarımın sade ve net olmasından hoşlanıyoruz. Dekorasyonda da mümkün olduğunca az eşyayı tercih ediyoruz.

Frama skuffseksjonTasarım stüdyosu Frama’ya ait bir tasarım.

Peki dekorasyonda tercihlerinizi neye göre yapıyorsunuz?

Evimizin dekorasyonu aslında bizim için son 14 yıldır devam eden bir proje. Burada gördüğünüz eşyaların birçoğunu uzun zamandır kullanıyoruz. Eşyaların uzun süre kullanılabilirliği bizim için önemli. Hem estetik hem de kalite anlamında uzun yıllar kullanabileceğimiz eşyaları almayı tercih ediyoruz.

Blått soverom

Krakvik ve D’Orazio, yatak odalarında 4629 Bulut Mavisi rengini hem düz hem de ham ve gölgeli haliyle kullandı. Evin geri kalanında olduğu gibi yatak odasında da tüm duvar aynı renkle boyanmış olsa da Fenomastic Güzel Evim Zengin Mat ve Fenomastic Güzel Evim Mineral’in sunduğu farklı görünümlerle duvarda hareketlilik sağlandı. Siz de duvarınızın üst kısmında Fenomastic Güzel Evim Zengin Mat’ı kullanarak rengi en doygun ve mat haliyle duvarınıza yansıtırken alt kısmıda Fenomastic Güzel Evim Mineral’in fırça darbeleri ile oluşan gölgeli ve ham görünümüne yer verebilirsiniz. 

Detaljer fra soverommetYatak başı kullanmak yerine duvarda Fenomastic Güzel Evim Mineral ile hareketlilik sağlanmasını çok beğendik!

Birlikte çalışmaktan dolayı çok mutlu olduğumuz ikilinin size de ilham verdiğini umuyoruz! Siz de Krakvik ve D’Orazio’nun tercih ettiği 4629 Bulut Mavisi tonumuzu evinizde kullanmak isterseniz size en yakın Jotun mağazamızdan bu rengin A6 ya da A3 boyutundaki renk çipini alabilir, mobilyalarınızla ve evinizdeki aydınlatmayla nasıl durduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda AppStore ve GooglePlay üzerinden Jotun ColourDesign uygulamamızı indirirerek evinizin fotoğrafını 4629 Bulut Mavisi ile renklendirebilirsiniz.

Renk ve dekorasyona dair daha fazla ilham için takipte kalın!

Avatar

Jotun Türkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

KÜÇÜK ALANDA BÜYÜK ETKİ

Evimizi güneşli güzel günlere hazırlarken ufak değişiklikler yaparak yenileniyoruz. Dekorasyonda en çok etkiye sahip olan duvarlarımızda ufak bir değişiklik yaparak…

5 ADIMDA BAHARIN ENERJİSİNİ EVİNİZE TAŞIYIN!

Yılın en mis kokulu ayları geldi. Güneş evinizi aydınlatırken yaz hazırlıklarına şimdiden başladığınızı duyar gibiyiz. Baharı en renkli ve enerjik…

IKEA x JOTUN RENK GÜNÜ: YILBAŞI AĞACINIZI RENKLENDİRİN!

Yeni yıl yaklaşırken evlerimiz de renkleniyor. Geride bıraktığımız koca bir seneyi ve yeni yılın heyecanını evimizde yer verdiğimiz birbirinden güzel…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

Go to top