JOTUN MİLANO TASARIM HAFTASI’NDA!

JOTUN MİLANO TASARIM HAFTASI’NDA!

Bu hafta, Milano Tasarım Haftası’nda yer almanın heyecanını yaşıyoruz! Tüm dünyadan tasarımcıların çalışmalarını sergilediği Milano Tasarım Haftası, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da Jotun renklerine ve Norveç tasarımlarına ev sahipliği yapıyor. “Structure: Norwegian contemporary crafts and design” sergisinde 26 Norveçli tasarımcının işleri, Milano Tasarım Haftası için özel olarak hazırladığımız renklerle sergileniyor.

falke-svatun_tumble_jotunlady_milanoTasarım:  Falke Svatun Studio, Tumble Renk: 2526 Dusty Pink, 6232 Seaweed ve 2438 Structure

“Norwegian Crafts” ve “Klubben” tasarımları Kråkvikk&D’Orazio küratörlüğünde ziyaretçileriyle buluşuyor.

“Structure”,  Norveç el işçiliği ve tasarımlarını uluslar arası alana taşımayı hedefleyen “Norwegian Crafts” ve Norveçli Tasarımcılar Birliği “Klubben”in tasarımlarını ziyaretçileriyle buluşturuyor. Tasarımların çoğunlukla cam, seramik ve ahşap gibi doğal malzemelerden oluştuğu serginin küratörlüğünü, Norveçli ünlü stilistler Kråkvik & D’Orazio yapıyor.

Jannicke-og-Alessandro

Jotun global renk koleksiyonlarının stilistleri Jannicke Kråkvik ve Alessandro D’Orazio,  “Structure” sergisinin de küratörlüğünü yapıyor. 

Jotun’dan Milano Tasarım Haftası için özel renkler!
Norveç tasarımlarının sergileneceği “Structure” için çok özel bir renk paleti hazırladık. Tasarımları, en güzel halleriyle öne çıkaracak şekilde tasarlanan renk paleti üç renkten oluşuyor:

renkler

Neşeli ve zarif pembe tonu 2526 Dusty Pink

Jotun Global Renk Uzmanı Lisbeth Larsen “Bugünlerde dekorasyonda pembe tonlarına sıkça rastlıyoruz.” diyor ve ekliyor: “Mobilyalar, kumaşlar, aksesuarlar gibi birçok dekorasyon öğesinde pembenin birbirinden farklı tonları kullanılıyor. Biz de “Structure” için duvarlar gibi geniş yüzeyler için en güzel pembe tonlarından 2526 Dusty Pink rengini seçtik. Bu zarif ve neşeli pudra tonu hem şık ve sofistike hem de hareketli ve canlı ortamlara çok yakışıyor. Önemli olan, rengin hangi duygusunu öne çıkarmak istediğiniz ve nasıl bir kombinasyon oluşturduğunuz…”

dusty pink

Kristine Bjaadal Design Studio tasarımı Sfera, “Larvikite” adlı Norveç’e özgü mineralden ve ahşaptan oluşuyor. Renk: 2526 Dusty Pink

Doğaya duyduğumuz saygının simgesi 6232 Seaweed
Mekanlarda mavi-yeşil tonlarını çok beğeniyoruz.  Ferahlık hissini veren, birbirinden güzel mavi-yeşil tonlarımız arasından 6232 Seaweed de bu yıl Milano’daki tasarımlara eşlik ediyor. 6232 Seaweed, duvarları renklendirmenin ötesinde doğaya, okyanusları ve ekosistemi korumaya verdiğimiz önemi de simgeliyor.

lars-beller-fjetland-jotunlady-milano

Norveç’in en eski çatal-bıçak takımı üreticisi Theodor Olsen Sølvvareverksted ve tasarımcı Lars Beller Fjetland işbirliğinde üretilen Monstera… Renk: 6232 Seaweed

Üçlemeyi tamamlayan renk 2438 Structure

Üçlemenin son rengi 2438 Structure, kestane tonuyla paleti tamamlıyor. Serginin adını verdiğimiz bu çok özel rengi tasarlarken kiremit, bakır ve deriden ilham aldık. 2438 Strucutre, duvar gibi geniş yüzeylere çok yakışıyor ve bulunduğu ortama sıcak bir hava katıyor. Lisbeth Larsen, bu rengi önümüzdeki dönemlerde moda ve tasarımda da göreceğimizin ipucunu şimdiden veriyor.

structure

Tasarım: Anette Krogstad, Steinlav Renk: 2438 Structure

“Structure: Norwegian contemporary crafts and design” sergisini ziyaret etmek isterseniz, 12 – 17 Nisan tarihleri arasında Milano Tasarım Haftası’nın Ventura Lambrate bölgesine bekleriz.

Peki, sergide hangi tasarımcılar mı yer alıyor? İşte “Structure”da görebileceğiniz isimler:

Marianne Andersen    Millie Behrens    Bjørn van den Berg    Kristine Bjaadal    Anja Borgersrud, Barmen og Brekke    Ann Kristin Einarsen    Andreas Engesvik    Lars Beller Fjetland   günzler.polmar    Elin Hedberg    Thomas Jenkins    Kneip    Anette Krogstad    Runa Klock    Aron Li    Noidoi    Kristin Opem    Christina Peel    Sara Polmar    Sara Skotte    Martin Solem    Falke Svatun    Sverre Uhnger    Vera & Kyte    Kiyoshi Yamamoto

Avatar

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

Go to top