JOTUN 2017 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU: EVE DÖNÜŞ

JOTUN 2017 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU: EVE DÖNÜŞ

Geçtiğimiz hafta Global Renk Lansmanı kapsamında, yeni renk koleksiyonumuzu tanıttığımız İstanbul etkinliğimiz hakkında yazmıştık (Global Renk Lansmanı hakkındaki yazımızı buradan okuyabilirsiniz). Bu hafta da lansmanda tanıttığımız Global Renk Kolekyisonu’muz Eve Dönüş’ten daha detaylı bahsetmek istiyoruz.

Yeni global renk koleksiyonu sizleri dünyanın farklı yerlerinden, farklı kültür ve fikirlerden etkilenen bir yolculuğa davet ediyor.

fotograf

Koleksiyon, günümüz trendlerini yansıtan birbirinden güzel ve zengin yeni renkleri bir arada toplayan, Nordik Yaşam, Şehir Hayatı ve Kıtalar Arası Yaşam adını verdiğimiz üç paletten oluşuyor.

Nordik Yaşam

Nordik ülkelerde, doğa her zaman insanın rahatlama ihtiyacını karşıladığı yer olmuştur. Huzur veren uçsuz bucaksız ormanlar, yüksek dağlar ve dingin sular… Nordik Yaşam paletimizi, evlerde de bu rahatlatıcı atmosferi yeniden yaratmak için geliştirdik.

Kuzeyliler doğanın rahatlatıcı gücü ile yaşarlar. Balıklar evlerinin kenarından akan nehirlerden, sebzeleri ise kendi bahçelerinden gelir. Altın buğday ve bej tonları ile güçlenen Nordik okyanusunun grileri ve mavileri, bu doğal yaşam ile mükemmel bir uyum sağlıyor. Global Renk Uzmanı’mız Lisbeth Larsen’e göre Nordik Yaşam paleti tam anlamı ile doğanın kendi renklerinden oluşuyor.

kucuk_eng_0383-copyRenk: 5249 Arctic Grey

5249 Arctic Grey, 10683 Cashmere, 10679 Washed Linen ve yeni 1145 Band Stone, Nordik Yaşam paletinin ana renklerinden birkaçı. Sakin tonlar, İskandinav tasarımları, el yapımı seramikler ve saf pamuk ürünler ile harika bir uyum sağlıyor. Böylece yoğun günlük hayatımızı biraz olsun yavaşlatıyor.

jotun-5249-arctic-greyRenk: 5249 Arctic Grey

Şehir Hayatı

Dünyadaki büyük şehirler, hepimiz için aynı zamanda büyük birer ilham kaynağı. Tokyo, San Francisco ya da Stockholm, nerede olursanız olun şehrin dokusunu eğlenceli tasarımlar ve yeni teknolojiler oluşturuyor. Bu bakış açısından yola çıkarak, büyük şehirlerdeki yaratıcılığı evlere getirmek için zarif pembe tonları ve sıcak yeşillerin bir arada olduğu Şehir Hayatı paletini oluşturduk.

Şehir Hayatı, modern ve eğlenceli şehirlerin dünyasından ilham alan bir palet. Tüm bu akımları yansıtmak için, duvarlara çok yakışacak, zarif pembe tonlarını ve sıcak yeşilleri paletimize ekledik.

kucuk_eng_0140-copySol duvarın üst kısmında Fenomastic Güzel Evim Zengin Mat‘ı, alt kısmında ise Fenomastic Güzel Evim Mineral‘i kullandık. Siz de benzer bir uygulamayla duvarınızda hareketliliği sağlayabilirsiniz. Sol duvar: 2782 Deco Pink, Sağ duvar: 2995 Dusty Red  

2992 Delightful Pink ve 2782 Deco Pink, renklerimize eklenen yeni pembelerden…  Paletteki renkler birlikte kullanıldıklarında zevkli kontrastlar oluşuyor, günümüzün modern şehirleri gibi, dijital ve gerçek dünyanın birbirine karıştığı modern ve eğlenceli ortamlar yaratılıyor.

jotun-8478-pale-green-2-kopyalaRenk: 8478 Pale Green

Kıtalar Arası Yaşam

Seyahat ettikçe, farklı kültürler ile tanışıyoruz. Deneyimlerimizi anılar ve objeler ile evlerimize getiriyoruz.  Kıtalar Arası Yaşam paletimizin sıcak renkleri de bu deneyimlerimize harika bir fon oluşturuyor.

kucuk_eng_0361-copyDuvar: 1362 Olive Brown

Birçok insan Marakeş, İstanbul gibi baharat kokulu sokakları, estetik anlayışı ile sıcak tonlarının bütünleştiği şehirlere seyahat ediyor. Biz de renk paletimizde, bu deneyimleri yanık kırmızılar, hardal ve kahve tonları ile bir araya getirdik.

Bu sıcak renk paleti, 2294 Heat ve 2993 Kilim gibi kırmızılar, kahvemsi yeşil tonuna sahip 10001 Dijon Yellow ve 1362 Olive Brown gibi İstanbul’dan esinlenen renkleri barındırıyor. Kıtalar Arası Yaşam, renkleri ile tüm dünyada gezip gördüklerimizi evimize taşıyor. Ayrıca Global Renk Uzmanı’mız Lisbeth Larsen, mekanlarınızda farklı tonları bir arada kullanmanızı ve daha hafif görünümler için de palet renkleri ile birlikte bej ve beyaz tonlar eklemenizi öneriyor.

jotun-2993-kilim-1-kopyalaRenk: 2993 Kilim

Yeni renk koleksiyonumuz Eve Dönüş ve paletleri hakkında detaylı bilgileri önümüzdeki haftalarda sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz.


facebook
tw ins pint

Avatar

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

Yeni Bir Devrin Başlangıcı

2020’nin ilk ayını geride bıraktık, yeni 10 yılın getireceklerini merakla beklerken 2020 Renk Koleksiyonu’ndan ilham alıyoruz. Her rengin yeni 10…

Pantone 2020 Yılın Rengi

Etrafımızı yeni yıl heyecanı sarmışken moda ve tasarım dünyasının dört gözle beklediği Pantone 2020 yılı rengi yayınlandı! Günden güne değişen…

2020’Yİ RENKLERLE KUTLUYORUZ! YENİ JOTUN RENK KOLEKSİYONU

2020’nin gelişini 12 yeni rengimizle kutluyoruz! Yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz 8546 Local Green 2020 Renk Koleksiyonu’muzdaki yeni renklerimizden yalnızca biri. Şimdi,…

YEŞİL VE ORGANİK – LOCAL GREEN!

8546 Local Green, doğayı evinize taşıyor. YEŞİL VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA 8546 Local Green, duvarlarınızın sınırlarını ortadan kaldırarak doğayı ve…

GROUNDED RED – TOPRAĞIN RENGİ

20144 Grounded Red evinde güvenli bir kozanın sıcaklığını hissetmek isteyenler için konforlu bir ortam sunuyor. EV SICAKLIĞI Günlük koşturmalarımız arasında…

TAZELEYİCİ ETKİSİYLE MAVİ-YEŞİL TONU!

5489 Free Spirit bulunduğu her ortama ayak uydurabilen renklerden. Bu fotoğrafta 11175 Adventure rengimiz ile bir arada görebilirsiniz. ENERJİNİZİ ARTIRIN!…

Go to top