HUZURLU BİR UYKU, TAZE BİR BAŞLANGIÇ!

HUZURLU BİR UYKU, TAZE BİR BAŞLANGIÇ!

Her sabah yeni umutlarla, yeni bir güne başlıyoruz. Güne güzel başlamanın yolu da huzurlu bir uykudan geçiyor. Yatak odalarımızın dekorasyonu, güne verimli bir şekilde başlamaya ve geceleri de huzurlu bir şekilde uyumaya yardımcı olmalı. Yatak odanızı yeniden tasarlarken, seçeceğiniz renkler çok önemli.

Geçtiğimiz sene Pinterest’teki en sevilen renkleri incelediğimizde, ortaya çıkan sonuçlar da bizi şaşırtmamıştı. Pinterest’te en çok paylaşılan ve sevilen yatak odaları; beyaz, mavi ve yeşil tonlarındaydı.

yatak

 

Beyaz:

beyazjotunyatak

 

Saflık, masumiyet ve temizliği simgeler. Ferah bir yatak odası için beyaz renk idealdir. Yatak odasında, beyazla beraber göz yormayacak renklerde aksesuarlar ve mobilyaları öneriyoruz. Yatak odasında aksesuar seçiminizi de ahşap gibi doğal malzemelerden yaparsanız, odanız huzurlu ve ferah bir mabede dönüşecektir.

 

 

Yeşil: 

Yeşil tonları dinlendirici ve yenileyici etkisiyle yeni bir güne başlamaya yardımcıdır. Eğer tüm duvarlarda yeşil tonlarını kullanmayı planlıyorsanız, açık ve pastel yeşil tonlarını kullanmanızı öneriyoruz. Canlı veya koyu yeşil tonlarını kullanmak isterseniz, odanızın sadece bir duvarında kullanmanızı, diğer duvarlarınızda da beyaz, gri gibi nötr renkler veya yeşilin tamamlayıcı renklerinden birini tercih etmenizi öneriyoruz.

 

Mavi: 

Değişik tonlarıyla farklı etkileri olan bir renktir. Çivit ve gece mavisi gibi koyu mavi tonları yatıştırıcı, açık mavi tonları huzur vericidir. Bulunduğu ortama dinginlik katan, bedeni ve zihni rahatlatan mavinin açık tonları yatak odaları için idealdir. Mavinin koyu tonlarını, yatak odasında öne çıkarmak isteyeceğiniz bir duvarda kullanabilirsiniz.

 

Sens-5225-Sjoeglott

 

jotun-lady3-60994ret_634

Kullanabileceğiniz diğer yatak odası tonları: 

Mor:

Lavender bedroom...i like this shade

 

Asaleti, zenginliği ve ruhsallığı simgeler. Yatak odalarında kullanılacak açık mor tonları nostaljik bir atmosfer yaratır ve romantizmi harekete geçirir. Koyu mor tonları, yatak odalarını kasvetli bir hale getirebilir, içimizdeki karamsar duyguları ortaya çıkarabilir. Bu nedenle yatak odalarında, odanızda provensal bir atmosfer yaratacak lavanta tonları gibi açık ve pastel mor tonları tercih edilmelidir.

Gri:

Son zamanların popüler yatak odası renkleri arasındadır. Yatak odalarına zarafet ve sakinliği beraberinde getirir. Gri tonları hem kadınsı hem de maskülen dekorasyon stilleri için uygun bir renktir.

 

Bej ve toprak tonları: 

toprakyatakjotun

Bu tonlar da griler gibi nötr renklerdir. Sadece bej tonlarının kullanıldığı bir yatak odası ruhsuz ve kasvetli bir ortam yaratabilir. Beyaz veya başka bir renkle beraber tamamlandığında huzurlu bir odaya dönüşür.

Pembe:

pembejotunyatak

Hayallerin ve romantizmin rengidir. Yatak odaları için pembenin uçuk ve pudra tonları tercih edilmelidir. Koyu pembe tonları uykusuzluk gibi sorunlara neden olabilir.

Yatak odalarımızda, huzurun ön planda olması gerektiğini düşünürsek turuncu, kırmızı ve sarı gibi renkleri yoğun olarak kullanmamalıyız:

Turuncu tonları, yatak odalarında en az tercih edilen renkler arasındadır. Turuncu, eğlenceyi, neşeli ve enerji dolu zamanları simgeler. Turuncunun sağlayacağı ortamda dinlenmek çok zor olabilir.

Pastel ve toprak tonlarına yakın sarılar, gözleri yormadan yatak odasına canlılık getirir. Ancak sarı yaratıcılığın ve zihinsel aktivitenin rengidir. Vücudun yenilendiği ve dinlendiği mekanlarda, canlı sarı tonlarının kullanılmamasını öneriyoruz.

1

Kırmızı aşkı ve tutkuyu simgeler. Yatak odalarında, canlı olmayan kırmızı tonlarının tek bir duvarı öne çıkarmak için kullanılmasıni öneriyoruz. Kırmızı tonlarını,yatak odasında yoğun olarak kullanırsanız, uyku sorunları yaşayabilirsiniz.

İyi uykular :)

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

IKEA x JOTUN RENK GÜNÜ: YILBAŞI AĞACINIZI RENKLENDİRİN!

Yeni yıl yaklaşırken evlerimiz de renkleniyor. Geride bıraktığımız koca bir seneyi ve yeni yılın heyecanını evimizde yer verdiğimiz birbirinden güzel…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

JOTUN 2019 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU: KİMLİK

Kapak resmi: JOTUN 12083 Devine Renklerle kişiliğimizi yansıtırız. Kişisel hikayelerimiz; renkler sayesinde mekanlarda hayat bulur. Bundan yola çıkarak, kolayca renk…

HAYALİNİZDEKİ OFİSİ EVİNİZDE YARATIN!

Evimiz işten sonra gelip dinlendiğimiz, günün yorgunluğunu attığımız bir mekan olsa da; bazılarımız için aynı zamanda iş yeri olarak da…

Go to top