HERKES İÇİN RENKLER, HERKES İÇİN ANDY WARHOL

HERKES İÇİN RENKLER, HERKES İÇİN ANDY WARHOL

Mekanın renkle değişimine en sık tanık olduğumuz mekanlardan biri de müzeler. Her sergide, mekana kimliğini kazandıran sanat eserleriyle birlikte, seçilen renkler de bambaşka bir hava veriyor. Renklerimizle destek verdiğimiz Pera Müzesi’nde de her süreli sergi değişimi, yeni bir hikayenin başlangıcı..

“Andy Warhol: Herkes için Pop Sanat” Sergisi:

Uzun zamandan beri sabırsızlıkla beklediğimiz “Andy Warhol: Herkes için Pop Sanat” sergisi ile Pera Müzesi yepyeni bir kimliğe bürünüyor. Sergide, hepimizin yakından görmek için sabırsızlandığı, Campbell’s Soup, Kovboylar ve Kızılderililer, Türler ve Çiçekler serisinin yanısıra sanatçıya ait Mick Jagger ve Lenin gibi ünlü isimlerin de portreleri var.

andy1

Andy Warhol – Campbell’s Soup

Kendisini de ikonik bir karaktere dönüştüren Warhol, işinin sadece sanat olmasını istemiyordu. Sanatı gündelik hayata yaklaştırmış, bir grafiker olarak başladığı kariyerini 20’nci yüzyıl sanatının en ikonik isimlerinden biri olarak tamamlamıştı. Warhol, neon renk ve popüler figürleriyle, kitlelerin popüler kültürünü yüksek kültürün konusu haline getirdi. Ona göre bir gün herkes 15 dakikalığına meşhur olacak! 

Andy_Warhol_by_Jack_Mitchell


Jack Mitchell’in objektifinden Andy Warhol

Warhol’un renkleri: 

Andy Warhol Sergisi için seçilen renkler de en az eserler kadar canlı! Serginin renkleri de Warhol’un kullandığı ana renklere gönderme yaparak seçildi..Warhol, seçtiği figürleri, kullanım alanlarından bağımsız olarak, kağıda veya tuvale uyguluyor.

pembeAndy Warhol – Grevy’s Zebra

Hepimizin bildiği Marilyn Monroe portresinde olduğu gibi, birbirinin üzerine uyguladığı renk alanlarıyla, günlük hayatımızın objelerine kendi imzasını atıyor. Warhol bir çok eserinde, bir çok sanatçının aksine boyaları karıştırarak yeni tonlar elde etmeden, baskıda kullanılan renkleri doğrudan uyguluyor!

AW&SC_Acilis_107

Sergi duvarları için seçilen Jotun renkleri de Warhol’un en sık kullandığı renklere bir gönderme yapıyor. Warhol’un da tercih ettiği üzere, olabildiğince canlı, olabildiğince floresan tonlar..

andy

 

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

KÜÇÜK ALANDA BÜYÜK ETKİ

Evimizi güneşli güzel günlere hazırlarken ufak değişiklikler yaparak yenileniyoruz. Dekorasyonda en çok etkiye sahip olan duvarlarımızda ufak bir değişiklik yaparak…

5 ADIMDA BAHARIN ENERJİSİNİ EVİNİZE TAŞIYIN!

Yılın en mis kokulu ayları geldi. Güneş evinizi aydınlatırken yaz hazırlıklarına şimdiden başladığınızı duyar gibiyiz. Baharı en renkli ve enerjik…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

KİMLİK İLE RENK SEÇMEK ÇOK KOLAY!

Özel olarak tasarladığımız yeni koleksiyonumuz ile artık istediğiniz rengi seçmek ve bu renklerle uyumlu tonları bir araya getirmek çok kolay….

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

Go to top