DANİMARKALI HAY DESIGN, JOTUN’LA RENKLENİYOR!

DANİMARKALI HAY DESIGN, JOTUN’LA RENKLENİYOR!

Geçtiğimiz hafta Milano Tasarım Haftası’nın öne çıkan işlerinden bahsederken Hay’le işbirliğimizin ipuçlarını vermiştik. Hay, tasarım haftasında kullandığı renkler ve sade tasarımlarıyla yine takipçilerini büyüledi.

2002 yılında kurulan Danimarkalı tasarım markası, ihtiyaçlara çözüm olarak işlevsel ve estetik tasarımlar üretiyor. Marka, İskandinav tasarım dünyasının en belirgin özelliği “Hümanistik tasarım” anlayışını ürünlerine taşıyor. Hem sade tasarımları hem kullandığı renklerle en beğenilen markalar arasında… Bugün Hay Design, açtığı mağazalarıyla İskandinav tasarım çizgisini de tüm dünyaya tanıtıyor.

hay-exhibition-milan-design-week-2016_Renk: 3221 Velvet Pink, Fotoğraf: Dezeen

Hay, Milano Tasarım Haftası’na da İskandinav çizgisini renkli sergi alanıyla taşıdı. Sergi geniş bir alanda, labirente benzer bir düzende, renkli birçok oda içerisinde gerçekleşti. Odaların duvarları da en az tasarımlar kadar renkliydi. Duvardaki çarpıcı Jotun renkleri, hem bizi tasarımların dünyasına soktu hem de çalışmaların ön plana çıkmasını sağladı.

Hay Renkleri

Sergi, yedi farklı Jotun tonuyla renklendi. Çoğunlukla koyu ve dikkat çeken renkler duvarlarda kullanılırken, tüm bu renkler tasarımları öne çıkaracak şekilde seçildi. Sergide her oda; duvar rengi, mobilyaları, aksesuarları ve yerleşimiyle bir bütün olarak tasarlanmıştı.

hay-exhibition-milan-design-week-2016_Renk: 4202 Parrot Blue, Fotoğraf: Dezeen

Hay, Milano Tasarım Haftası’nda yeni mobilya koleksiyonu Palissade’i de tanıttı. Ronan ve Erwan Bouroullec tarafından tasarlanan koleksiyon ise Jotun toz boyaları ile renkleniyor.

IMG_0312

HAY2
hay palissade renkleri

Koleksiyonda, Anthracite, Olive ve Light Grey renkleri kullanılıyor.

Daha fazla ilham almak için bizi takip etmeye devam edin! :)

*Kapak fotoğrafı: Dezeen

Avatar
Avatar

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

Doğru Gri Seçim Rehberi

En çok sorulan renklerimizden olan grilerin farklı tonları arasından en doğru olanı seçmek bazen zor olabiliyor. Koyu gri tonlarından açık…

Go to top