EVLERDE HUZUR: MAVİ TONLARI

EVLERDE HUZUR: MAVİ TONLARI

Yaz ayları ve tatil günlerini artık geride bıraktık. Deniz kenarından şehre dönüş, koşuşturma, trafik, sürekli bir yerlere yetişmeye çalışıyoruz..Bir yandan en üretken olduğumuz ayları yaşarken, bir yandan da daha çok stresle karşı karşıyayız..Gün içinde yaşadığımız stresten arınmak, ertesi güne rahatlamış bir şekilde başlayabilmek için evlerimizde huzur veren ortamlar yaratmak şart!

Picture 35816

Bu hafta, huzur verici mavi tonlarından bahsedeceğiz!

Farklı mavi tonlarıyla farklı etkiler yaratmak mümkün. Çivit ve gece mavisi gibi koyu mavi tonları yatıştırıcı, açık mavi tonları ise huzur vericidir. Bulunduğu ortama dinginlik katan, bedeni ve zihni rahatlatan açık mavi tonlarını yatak odalarınızda tercih ederken, daha koyu tonları diğer yaşam alanlarında kullanabilirsiniz.

Sens-5225-SjoeglottYatak odası için muhteşem bir mavi..Duvar: “5225 Sjøgløtt”, “1016 Kum Sarısı” veya “1623 Marakeş” renkleriyle bir arada kullanabilirsiniz.

Mavinin klasik tonları abartıdan uzak, samimi ve içten..Farklı zamanlarda sürekli tekrarlanan renk akımlarından tonlar..Klasik tonlardan ilk aklımıza gelenler “4629 Bulut Mavisi”, “4143 Lapis”..İkisi de koyu ve huzurlu..

Bu tarz koyu mavileri, “9918 Klassisk Hvit” gibi saf beyazlarla veya “1623 Marakeş” gibi keten tonlarıyla kullanmanızı öneriyoruz. Mavi tonlarının hakim olduğu yaşam alanlarında, mobilyalarda beyaz rengin de çok yakıştığını söyleyebiliriz. Mekanınıza biraz daha renk getirmek isterseniz, mobilyalarınızı da farklı renklerde seçebilirsiniz.

jotun_lady4_24329retBeyaz thonet sandalyeler, vintage bir masa, porselenler…Duvar: “4629 Bulut Mavisi” , Süpürgelikler: “1623 Marakeş” 

Asaletin tonları: 

Geçmişte yapımı oldukça zor olan mavi tonlarının sadece krallar ve asil aileler için üretildiğini biliyor muydunuz ?

Biraz daha koyu tonlardan yana seçim yapmak isterseniz, en sevdiğimiz tonlardan biri de “4143 Lapis”! Lacivert tonlarına yakın”4143 Lapis” i, klasik aksesuarlarla bir arada kullanabilirsiniz.

jotun_lady4_24289ret

Duvar: “4143 Lapis” 

Nostalji zamanı: Retro Mavi

jotun lady3 24032ret

 

Duvar: “5159 Retro Mavi”

Doğal malzemeler sade renk tonlarıyla bir arada kullanarak stil sahibi mekanlar yaratabilirsiniz. “Mid century modern” mobilyalarla, modern tasarımları harmanlayabilirsiniz.

 

2

 

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

KÜÇÜK ALANDA BÜYÜK ETKİ

Evimizi güneşli güzel günlere hazırlarken ufak değişiklikler yaparak yenileniyoruz. Dekorasyonda en çok etkiye sahip olan duvarlarımızda ufak bir değişiklik yaparak…

5 ADIMDA BAHARIN ENERJİSİNİ EVİNİZE TAŞIYIN!

Yılın en mis kokulu ayları geldi. Güneş evinizi aydınlatırken yaz hazırlıklarına şimdiden başladığınızı duyar gibiyiz. Baharı en renkli ve enerjik…

IKEA x JOTUN RENK GÜNÜ: YILBAŞI AĞACINIZI RENKLENDİRİN!

Yeni yıl yaklaşırken evlerimiz de renkleniyor. Geride bıraktığımız koca bir seneyi ve yeni yılın heyecanını evimizde yer verdiğimiz birbirinden güzel…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

Go to top