DENİZLER YEŞİL ADIMLARLA TEMİZLENİYOR: JOTUN YEŞİLADIMLAR UYGULAMASI GERİ DÖNÜYOR!

DENİZLER YEŞİL ADIMLARLA TEMİZLENİYOR: JOTUN YEŞİLADIMLAR UYGULAMASI GERİ DÖNÜYOR!

Her yıl yeni bir yeşil amaç için düzenlediğimiz Jotun YeşilAdımlar kampanyamız ile bu yıl İstanbul kıyılarında 100.000 m2’lik bir alanda deniz tabanı temizliği için tekrar harekete geçiyoruz! 21 Mayıs – 30 Haziran tarihleri arasında geçerli olacak kampanyamız için geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yürümeye başlıyoruz.

2017 yılında sürdürülebilirlik politikamız Jotun YeşilAdımlar’dan yola çıkarak aynı isimle sosyal sorumluluk kampanyamızı hayata geçirdik. “YeşilAdımlar” isimli mobil uygulamamızı indirerek siz yürüdünüz. Yürüdüğünüz her 4 m için biz bir ağaç diktik. Kampanyanın gerçekleştiği iki yılın sonunda TEMA Vakfı işbirliğinde 20.000 ağaç dikerek 6 Jotun Hatıra Ormanı oluşturduk.

Bu yıl ise kampanya yeni bir amaçla geri dönüyor. Konu basit: Siz yürüyorsunuz, yürüdüğünüz yerler uygulamada yeşile boyanıyor. Boyadığınız her 4 km için biz de deniz tabanından 10 metrekarelik bir alanı temizliyoruz. Bu alanda, denizde 600 yılda çözünen bir misina, 450 yılda çözünen bir otomobil lastiği, bebek bezi ya da plastik şişe olabilir. Hepsini, Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi Derneği işbirliğinde, STH gönüllüleri ile temizliyoruz.

Böylece bu atıkların suda çözünmesi ve deniz suyuna zararlı kimyasallar olarak karışması; yani denizlerimizin zehirlenmesi engelliyoruz. Atıkları temizleyerek kendilerine deniz tabanında yer bulamadıkları için atıkların üzerinde yaşayan deniz kabuklularını da tekrar deniz tabanı ile buluşturuyoruz. Kısaca attığınız her adım ile ekosisteme katkı sağlıyoruz.

Uygulamayı İndirin ya da Güncelleyerek Yürümeye Devam Edin!

Siz de Jotun YeşilAdımlar’ın geçen senelerdeki destekçilerindenseniz telefonunuzdaki uygulamayı güncelleyerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Uygulamayı silen ya da ilk kez yüklemek isteyenler Jotun YeşilAdımlar’a App Store ya da Google Play’den ulaşabilir.

Avatar
Avatar

Jotun Türkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

Go to top