DEĞİŞİM ZAMANI: KOYU VE ASİL TONLARLA FARK YARATIN

DEĞİŞİM ZAMANI: KOYU VE ASİL TONLARLA FARK YARATIN

Zaman değişim zamanı! 2014’te koyu tonlar sıkça karşımıza çıkacak. İlerleyen günlerde paylaşacağımız yeni renk koleksiyonumuzda da, sizi hemen cezbedecek koyu tonlarla karşılaşacaksınız. (Süprizlerimizi bozmamak adına daha fazla bahsetmek istemiyoruz :)

jotun_lady4_24289retDuvar: “4143 Lapis”

Etrafımızda bolca karşılaştığımız nötr beyaz, gri ve bej tonları yerine mekanlarınıza farklılık katacak koyu tonlara yer vermeye ne dersiniz? Bu hafta sizinle birbirinden güzel örnekleri paylaşmak istedik.

Mavi tonlarını çok seviyoruz! Ama bazılarını daha çok: “4143 Lapis” Bizim favori tonlarımızdan biri..”4143 Lapis”i siyah ve çok koyu tonlar dışında bir çok renk ve malzeme ile kullanabilirsiniz. Özellikle, beyaz ve keten tonlarıyla bir arada kullanılmasını çok seviyoruz.

jotun_lady4_24300retDuvar: “4143 Lapis”

Bildiğiniz gibi mavi tonları huzur veren tonların başında geliyor. Mavinin koyu tonları ise yatıştırıcı olma özelliğiyle öne çıkıyor. Açık tonları yatak odaları için birebir,  ama koyu tonları diğer yaşam alanlarında kullanmanızda fayda var. Mavinin bir diğer özelliği de, iştahı azaltması. (Kilosuna dikkat etmek isteyenlere özel ipucu:)

jotun_lady4_24329retDuvar: “4629 Bulut Mavisi”

“4143 Lapis”’ten sonra ikinci favori mavi “4629 Bulut Mavisi”..Diğeri kadar koyu olmasa da, derinliğini hissettiren, güçlü bir mavi. 1930’ların stiliyle muhteşem bir uyum sağlıyor..

dummy_body_backgroundDuvar: “9938 Dempet Sort”

Siyahtan korkanları ikna edecek kadar güzel bir örnek: “9938 Dempet Sort” Özellikle farklı parlaklıklardaki siyah tonlarını bir arada kullandığınızda, mekana hareket katıyor. Siyah rengin hakim olduğu bir dekorasyon, ilk duyduğunuzda size fazla cesur bir tercih gibi gelebilir. Ama merak etmeyin, beyazla beraber dengeli bir şekilde kullanıldığında, siyah size şıklığı ve sadeliği hatırlatacaktır. Süpürgelikler ve duvarda siyah rengin kullanıldığı bu görsel size ilham verebilir. Özellikle koyu ahşap tonlarıyla bir arada kullanılmasını önermiyoruz. Siyah tonları için, zeminde, tercihinizi açık ve nötr renklerden yana kullanmalısınız.

jotun lady 2 23869retDuvar: “10249 Gölge”

Sıcak ve koyu bir gri-bej tonu, kahve ve grinin mükemmel karışımı: “10249 Gölge”..Beraberinde kullanacağınız bir çok rengi öne çıkaracaktır. Hardal rengi koltukla büyük bir uyum içinde!

jotun lady 2 23860retDuvar: “10249 Gölge”

jotun lady3 24056retDuvar: “2731 Amber Çiçeği”

Koyu tonları, kontrast renkli veya çok açık renkli mobilyalarla bir arada kullanabilirsiniz. Renklerin daha çok öne çıkabilmesi için, koyu renkli mekanlarda çok fazla monokromatik renk kullanımını (aynı rengin farklı tonlarının bir arada kullanılması) önermiyoruz. Açık renkli ve kontrast renklerdeki mobilyaları kullandığınızda; hem duvarın hem de mobilyalarınızın renklerini öne çıkararak mekanlarınızı zenginleştirebilirsiniz. 

Koyu renklere göz atmak için sizi en yakın mağazamıza bekliyoruz! Haftaya görüşmek üzere :)

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

KÜÇÜK ALANDA BÜYÜK ETKİ

Evimizi güneşli güzel günlere hazırlarken ufak değişiklikler yaparak yenileniyoruz. Dekorasyonda en çok etkiye sahip olan duvarlarımızda ufak bir değişiklik yaparak…

5 ADIMDA BAHARIN ENERJİSİNİ EVİNİZE TAŞIYIN!

Yılın en mis kokulu ayları geldi. Güneş evinizi aydınlatırken yaz hazırlıklarına şimdiden başladığınızı duyar gibiyiz. Baharı en renkli ve enerjik…

IKEA x JOTUN RENK GÜNÜ: YILBAŞI AĞACINIZI RENKLENDİRİN!

Yeni yıl yaklaşırken evlerimiz de renkleniyor. Geride bıraktığımız koca bir seneyi ve yeni yılın heyecanını evimizde yer verdiğimiz birbirinden güzel…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

Go to top