5 ADIMDA EN DOĞRU RENGİ SEÇİN!

5 ADIMDA EN DOĞRU RENGİ SEÇİN!

Evlerimizde değişiklik yapmaya karar verdiğimizde, sınırsız yerden ilham alıyoruz: Gezdiğimiz şehirler, gittiğimiz mekanlar, okuduğumuz tasarım blogları ve dekorasyon dergileri..Üzerinde en çok vakit harcadığımız konulardan biri de duvarlarımız için seçeceğimiz renkler! Karşımıza çıkan renk seçeneği çoğaldıkça, birbirine uyumlu renkleri bulmak, evimizde nasıl durduğunu hayal etmek, sıkça boya yaptırmayanlar için hiç de kolay bir süreç olmayabilir. Sizinle paylaşacağımız 5 altın kuralla mekanlarınıza kolayca renk seçebilirsiniz.

Sens 8304 Timian LR medium

Mağazalarımızda, birbirinden güzel 128 renk sizleri bekliyor. Hangisini seçmelisiniz ? Salonunuza hangisi daha çok yakışacak ? Aklınıızdaki tüm soruları ortadan kaldıracak, hayalinizdeki renkten emin olmak için işte 5 altın kural:

 

1. Adım: Evinizdeki detayları hatırlayın. 

3

Oturma odanızdaki kanepeniz, parkeler veya büfeniz..Salonunuzdaki tüm detaylara bir göz atın. Duvarlarda boya rengine karar vermeden önce, kullandığınız tüm mobilya ve aksesuarlarınızdan emin olmanızı öneriyoruz. Birbirinden çok farklı mobilyalara ve aksesuarlara sahip olmanız önemli değil: Seçeceğiniz renkle tüm oda uyum içinde görünebilir. Bir boyanın bir mekanı ne kadar değiştirebileceğini düşünün. Pencere ve kapıların bulunduğu duvarlar, tavanınızın yüksekliği, mobilyalarınız, ve diğer tüm detayları tekrar gözünüzün önüne getirin. Mekanınıza renk seçerken, kapı açık olduğunda, eşikten görünecek diğer odanın duvar rengiyle de uyumlu olmalıdır. Blogumuzda paylaştığımız fikirler ve renk standımızdaki ipuçları seçim yapmanızı kolaylaştıraktır. Bej, gri ve beyazlarla beraber kullanılabilecek birbirinden güzel renk alternatiflerine, yeni renk standımızda rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Standımızda paylaştığımız renk numunelerinin arkasında, bir arada kullanılabilecek renk önerilerini de bulabilirsiniz.

2. Adım: Renk numuneleri size ilham versin !

stand1

Sezonun trendleri ve en güzel renklerimiz mağazalarımızda sizleri bekliyor. Evinizde hangi ortamı sağlamak istersiniz ? İşten döndüğünüzde size huzur verecek sakin bir ortam mı, yoksa eğlenceli ve kalabalık bir arkadaş grubunu ağırlayacak hareketli bir oturma odası mı ? İstediğiniz ortamı yaratmak için, renk standımızdaki numunelere bir göz atın. Modadan mimariye, tüm alanlarda son zamanlarda renk kullanımının daha da arttığını görüyoruz. Duvarlarda da bej ve beyazlar dışındaki renkleri kullanmaya ne dersiniz ?

3. Adım: Beğendiğiniz rengi yerinde deneyin.

Untitled

Mağazamıza geldiğinizde, numunelerimizle aklınızda bir kaç fikir oluştu. Su yeşilinin bir kaç tonu, pudra pembeleri veya pastel bir mavi arasında kaldınız. Belirlediğiniz renkleri mekanınızda denemenin zamanı geldi. Renk standımızdaki A3 boyutundaki büyük numuneler sayesinde, boya sürecinden önce, hayal ettiğiniz rengin duvarınızdaki çerçeveler ve kanepenizle nasıl durduğunu görebilirsiniz. İstediğiniz rengi, odanızın her duvarında denediğinizden emin olun: TV ünitesinin olduğu duvarda, kapı eşiğinin yanında, veya anneannenizden kalma antika dresuarın arkasında..Seçeceğiniz renk, tüm aksesuarlarınızda bir arada kullanmak isteyeceğiniz bir ton olmalı.

4. Adım: Farklı ışık kaynaklarında beğendiğiniz rengi kontrol edin. 

domuzcuklu

Renkler ışığa göre farklılık gösterebilir. Seçtiğiniz rengi, günün farklı zamanlarında ve kullandığınız aydınlatmanın ışığında test edin. Örneğin, Kesişim renk koleksiyonumuzdan 5180 Oslo, gün ışığında içindeki mavi-yeşil tonlar ortaya çıkarken, akşam biraz daha sofistike görünecektir ve içindeki griler ortaya çıkacaktır.

5. Adım : Eviniz için en doğru ürünü seçin. 

jotun lady4 24522ret

Renk seçimi yaparken, mutlaka parlaklığına da dikkat etmelisiniz. Farklı parlaklık seviyelerinin seçtiğiniz renge de etkisi olacaktır. Ayrıca ürünün özelliği de çok önemli. Mutfakta ve çocuk odalarında leke tutma direncine sahip Fenomastic Stain Resistant‘ı tercih ederek, duvarlarda oluşabilecek lekeleri kolayca çıkarabilirsiniz. Banyolarınızda da Fenomastic Hygiene serisiyle, nem yüzünden oluşabilecek küf ve mantara karşı dirençli bir yüzey oluşturabilirsiniz.

Artık boyama zamanı! 

1073291_660297784000247_1174514178_o

Renk seçiminden sonra işte en eğlenceli kısım geldi: Sonunda hayal ettiğimiz rengi duvarlarımızda göreceğiz. Duvarlarınızda yapacağınız küçük bir değişiklikle, tüm mekanın havasını değiştirebileceğinizi unutmayın ve değişiklik yapmaktan çekinmeyin.

Size en yakın mağazamızda, birbirinden güzel renkler duvarlarınızı bekliyor! Görüşmek üzere:) 

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

IKEA x JOTUN RENK GÜNÜ: YILBAŞI AĞACINIZI RENKLENDİRİN!

Yeni yıl yaklaşırken evlerimiz de renkleniyor. Geride bıraktığımız koca bir seneyi ve yeni yılın heyecanını evimizde yer verdiğimiz birbirinden güzel…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

JOTUN 2019 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU: KİMLİK

Kapak resmi: JOTUN 12083 Devine Renklerle kişiliğimizi yansıtırız. Kişisel hikayelerimiz; renkler sayesinde mekanlarda hayat bulur. Bundan yola çıkarak, kolayca renk…

HAYALİNİZDEKİ OFİSİ EVİNİZDE YARATIN!

Evimiz işten sonra gelip dinlendiğimiz, günün yorgunluğunu attığımız bir mekan olsa da; bazılarımız için aynı zamanda iş yeri olarak da…

Go to top