2014 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU «KESİŞİM»DEN İLK DETAYLAR!

2014 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU «KESİŞİM»DEN İLK DETAYLAR!

Son zamanlarda kendimizi tutamayıp, yeni renk koleksiyonumuza dair bir çok ipucunu sizlerle paylaştık! :) Dün, Galeri NON’da gerçekleşen bir öğle yemeği ve kokteyl ile 2014 Global Renk Koleksiyonu’muz Kesişim’i, Global Renk ve Trend Uzmanı Lisbeth Larsen’in sunumu eşliğinde paylaştık! Lansman detaylarını da şimdi sizlere aktarıyoruz!

Elle, Cosmopolitan, Instyle, All Decor, Home Art, House Beautiful, Instyle, Instyle Home, L’Officiel, Maison Française, Marie Claire Maison, Habertürk Magazin, Zaman, TimeOut Istanbul, Marketing Türkiye’nin katıldığı öğle yemeğinde Lisbeth tüm enerjisi ve neşesiyle yeni renk koleksiyonunu anlattı!

_MGM0131

Global renk koleksiyonumuz Kesişim’le ilgili daha önceki yazılarımızda 3 farklı renk paletinden bahsetmiştik: “Stile Yolculuk”, “Şehrin Yansımaları” ve “Konforun Yeni Hali! Bu üç farklı renk paletini,  Türkiye’de 3 farklı isim bizler için yeniden yorumladı ve tasarladı. Onların gözünden, yeni renk koleksiyonumuzu görmek hepimizi çok heyecanlandırdı! Artık koleksiyonlarımızı paylaşmanın zamanı geldi: :)

Stile Yolculuk:

“Stile Yolculuk” renk paletini yeniden yorumlayan Ayşe Dilek’in muhteşem sofrası! Stile Yolculuk, derin nüansları, yumuşak kadifelerin, koyu ahşap tonları ve altın bakır gibi metallerin ahengiyle zenginleşiyor. Ayşe Dilek, kendi mekanını tasarlarken “Limonküfü” ve “Sahlep” renklerini bir arada kullanmayı tercih etti! Limonküfü ve Sahlep, bir çok mekanı renklendirecek gibi görünüyor! Siz de mekanlarınızda bir arada kullanabilirsiniz!

_MGL9967

Ayşe Dilek, davetin ikramlarını hazırlarken Kaymak, Sahlep, Zeytin, Kuzey Denizi, Yakut,  Limon Küfü, Bağ Bozumu, Mürdüm isimlerinden ilham aldı ve  ‘Stile Yolculuk’ köşesi için yenilebilir bir bahçe yarattı! Mekanın bitkileri “Kanukte Flower”dan!

_MGL0004

_MGM0257

Şehrin Yansımaları:

Şehrin Yansımaları, biraz daha maskülen, biraz daha şehirli bir koleksiyon! Doğal materyaller ve vintage aksesuarların bir araya geldiği biraz da endüstriyel bir dünya düşünün! Şehir hayatında hem fonksiyonel hem de huzur dolu bir mekan için yılın trend renkleri sizi bekliyor.

“Şehrin Yansımaları”nı fotoğraf sanatçısı Emre doğru tasarladı. En sevdiğimiz renklerden Oslo’yu tercih etti. İskandinav Tasarım Haftası ve Maison Obejet Paris’te de sıkça karşımıza çıktığı gibi koyu mavi-yeşil tonları bu sene sadece Emre’nin değil, bir çok tasarımcının da tercihi! Emre, tavanda yumuşak bir ton olan “Keten”, süpürgeliklerde de “Alaz”ı tercih etti!

_MGL0907

 Autoban’ın muhteşem mobilyaları ve Çukurcuma sokakları gezilerek bulunan  vintage ve endüstriyel aksesuarlar bu renkle uyum oluşturdu. Alaz rengini ise tasarladığı odaya biraz eğlence katmak için küçük detaylarda kullandı. Mekana nefes aldırmak adına da tavanda  Keten rengini tercih etti. Yarattığı odada hiçbir objeyi salt obje olarak kullanmayan Emre Doğru;  evinden getirdiği pikap, plak, kendi çizimlerinden oluşan çerçevelere ve fotoğrafları da kullandı.

_MGL0665Emre ve Lisbeth “Şehrin Yansımaları” mekanında.

Konforun Yeni Hali: 

Dengeli renk geçişlerinin hakim olduğu, yumuşak ve “cool” bir palet “Konforun Yeni Hali”. Bu renk paleti, tasarım dünyasına damga vuran iki önemli kültürden – İskandinav sadeliği ve Japon dinginliğinden – esinlenerek ortaya çıktı!

Asil, Pudra ve Ametist renklerini seçen Deniz Yeğin İkiışık ve Pınar Yeğin tasarladıkları odada evlerinden getirdikleri kendi çizimleri, heykelleri, portre yastıkları, bit pazarından buldukları hikayesi olan küçük objeleri, eskicilerden aldıkları aydınlatma elemanlarını, deri ahşap sandıkları ve orjinal thonet sandalyeleri kullandılar.

_MGL0923

 

_MGL0817

_MGL0900Kesişim’i yorumlayanlar, Jotun Orta Asya ve Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü İsmet Uçarlı ve Lisbeth Larsen’le

Lisbeth’in canlı ve enerjik sunumunu kaçıranlar için, Lisbeth’in anlatımıyla “Kesişim” videosunu aşağıda seyredebilirsiniz!

[YouTube]http://www.youtube.com/watch?v=ozUIwQJmcjo[/YouTube]

Kokteylin detayları ise bir sonraki yazımızda olacak!

Yeni koleksiyonumuz “Kesişim”le ilgili daha fazla detay için bizi takip edin!

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

YEŞİL VE ORGANİK – LOCAL GREEN!

8546 Local Green, doğayı evinize taşıyor. YEŞİL VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA 8546 Local Green, duvarlarınızın sınırlarını ortadan kaldırarak doğayı ve…

GROUNDED RED – TOPRAĞIN RENGİ

20144 Grounded Red evinde güvenli bir kozanın sıcaklığını hissetmek isteyenler için konforlu bir ortam sunuyor. EV SICAKLIĞI Günlük koşturmalarımız arasında…

TAZELEYİCİ ETKİSİYLE MAVİ-YEŞİL TONU!

5489 Free Spirit bulunduğu her ortama ayak uydurabilen renklerden. Bu fotoğrafta 11175 Adventure rengimiz ile bir arada görebilirsiniz. ENERJİNİZİ ARTIRIN!…

SICAK VE ZENGİN MÜRDÜM TONU – DAYDREAM

20142 Daydream hayal kurabileceğiniz sıcak ve zarif bir ortam sunuyor. BİRAZ MOLA VERİN VE HAYAL KURUN! Gün içinde biraz mola…

STATEMENT BLUE – YARATICI VE CESUR

4863 Statement Blue – evinizde yaratıcı ve enerjik bir ortama ne dersiniz? GÜÇLÜ VE KİŞİLİKLİ Herkesin daha çok konuştuğu bir…

SAĞDUYULU VE SAKİN – HUMBLE YELLOW

11173 Humble Yellow, yalın ortamlar yaratan pastel sarı tonu. 1352 From ile de çok yakışıyor. Fotoğraftaki detaylar 1624 Skylight renginde….

Go to top