YILIN PANTONE RENGİNİ DUVARLARINIZA TAŞIYIN!

YILIN PANTONE RENGİNİ DUVARLARINIZA TAŞIYIN!

Her sene yılın rengini seçerek yeni trendlerin habercisi olan Pantone, 2017 için Greenery adını verdiği yeşili seçti! Pantone, geçtiğimiz sene yılın rengi olarak daha iki farklı pastel tonu seçerek günlük yaşamlarımızdaki uyumu ön plana çıkarmak istemişti. Bu yıl ise daha canlı, taze bir renk seçerek yeniden doğuşu ve yenilenmeyi bizlere tekrar hatırlatmak istiyor.

Biz de hepimizin özlem duyduğu doğal yaşam ile bağlantı kurmamızı sağlayan yeşilleri, 2017 Global Renk Koleksiyonu’muz Eve Dönüş‘te ön plana çıkardık.

image
Fotoğraf: Pantone

Doğru seçilen yeşil tonlarının hakim olduğu mekanlarda kendimizi daha rahat hissederiz. Bu nedenle duvarlarda kullandığınız yeşil tonları özenle seçilmeli.  Biz de sizler için duvarlarınıza en çok yakışacak yeşillerimizden birkaçını listeledik! Ayrıca Greenery gibi çok canlı bir yeşil tonunuzu tüm duvarlarınızda kullanmak yerine, bu tonu aksesuarlar ile mekanlarınıza yaymanızı öneriyoruz. Bunun için ise yeşil aksesuarlarınız ve yeşil bitkileriniz ile en uyumlu renklerimizden de birkaçını listeye ekledik.

8478 Pale Green

Sakin ama bir o kadar da enerjik… 2017 renk koleksiyounumuz Eve Dönüş’te yer alan 8478 Pale Green bu yıl mekanlarda çok göreceğiniz yeşil tonlarından. Farklı renk ve tarzlarla çok yakışan bu yeşil tonunu değişik renklerdeki eşyalarınızla rahatlıkla bir arada kullanabilirsiniz.

8478 Pale Green rengimizi yeşil bitkiler ya da 8479 Evergreen gibi diğer yeşillerle bir araya getirerek odanıza canlılık katabilirsiniz. Daha sakin bir mekan yaratmak istiyorsanız 1877 Pebblestone ve 1462 Evening Sky gibi grilerle deneyebilirsiniz. 9918 Classic White, 1624 Skylight, 1001 Egg White ve 1453 Cotton Ball gibi beyazlarla da kullanabilirsiniz.

jotun-8478-pale-green-2-kopyala

8479 Evergreen

2017 için özel seçtiğimiz bir diğer yeşilimiz, 8479 Evergreen derin, canlı ve ışıklı bir yeşil tonu… 2016 renk koleksiyonumuz Güzel Evim’den 8252 Green Harmony ve 8469 Green Leaf, ve yeni yeşil tonumuz 8478 Pale Green ile mükemmel uyum içinde! Daha özgün bir mekan yaratmak isterseniz 10001 Dijon Yellow ve kırmızı tonu 2993 Kilim ile birlikte deneyebilirsiniz. 9918 Classic White, 1624 Skylight, 1001 Egg White ve 1453 Cotton Ball ile de bir arada kullanabilirsiniz.
jotun-8479-evergreen-shelf-8479-evergreen-1-kopyala

8252 Green Harmony

2016’nın en sevilen renklerinden biri olan 8252 Green Harmony, geleneksel ve sade bir yaşam tarzını modern şehir hayatına taşımak için birebir! 8478 Pale Green rengimize göre daha gölgeli bir tona sahip ola 8252 Green Harmony, ahşap mobilyalar ve el yapımı seramiklerle bir araya geldiğinde mekanlara doğanın huzurunu taşıyor.

lady_8252_green_harmony_2_ny

125 Palmetto

Duvarlarında daha canlı bir yeşil tonu kullanmak isteyenler için 125 Palmetto, sizler için seçtiğimiz en güzel renklerimizden birisi. Eğer mekanlarınızda daha yumuşak dokunuşlar isterseniz de 125 Palmetto‘yu mutlaka 10341 Sahlep ile birlikte denemelisiniz.

jotun-maanefisk-90238ret-634x478

10342 Sable Stone

Güzel Evim Mineral serimizin Geçmişe Övgü paletinden 10342 Sable Stone, çok özel bir grej tonu. Gri ve sıcak tonların bir araya gelmesi ile oluşan bu özel renk, yeşil bitkileriniz ile birlikte çok güzel olaktır.

lady-minerals-10342-kalkgraa-1

7555 Soft Mint

7555 Soft Mint yumuşak ve ferah bir mint tonu. O nedenle önünde kullandığınız canlı renkler ile birlikte mekanlarında etkili geçişler elde edebilirsiniz. İçinde çok hafif bir yeşil tonu bulundurduğu için ise yeşil bitkileriniz ve yeşil aksesuarlarınızla da çok güzel uyumlar yakalayabilirsiniz. Daha koyu bir mint tonu isterseniz de 2017 renk koleksiyonumuz Eve Dönüş’ten 7163 Minty Breeze‘e mutlaka göz atmalısınız.

7555-soft-mint-3

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

YORUM

Yorum yok

Write comment

Güzel Evlerin Sırrı: Koyu Renk Duvarlar

Duvarları mobilyalarımız için bir fon olarak düşünürüz. Aslında evimizde en çok alan kaplayan yüzeyler duvarlarımız. Bu nedenle, bir fon olmanın…

YENİ RENKLER YEPYENİ BİR EV!

Evimizdeki mobilyalar ve akseusarlarımız kadar seçtiğimiz renkler de tarzımızı yansıtıyor. Özellikle de en geniş alanı kaplayan duvarların rengi evimizdeki bütün…

Hayatin Rİtmİ İle Renk Seçmek Çok Daha Kolay!

Özel olarak tasarladığımız yeni koleksiyonumuz ile artık istediğiniz rengi seçmek ve bu renklerle uyumlu tonları bir araya getirmek çok kolay….

JOTUN 2018 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU: HAYATIN RİTMİ

Renkler tarzımızı belirler, hayatımızın akışını şekillendirir. Kullandığımız renkteki en ufak bir farklılık, evimizin tüm havasını değiştirir. Bundan yola çıkarak, kolayca…

BİR EV ÜÇ STİL: EMMA JENSEN İLE 2018 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU

Zaman içinde evimizde değişiklik yapmak, yeni bir görünüm yaratmak isteriz. Bunun için eşyalarınızı değiştirmeye ya da evinizi yeniden şekillendirmenize de…

HAYATIN RİTMİ: ŞEHRİN HAREKETİ

BİR EV, ÜÇ STİL Seçtiğiniz renkler ile bir mekanın stilini ve havasını kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Biz de, Oslo’daki bir daireyi yeni renk koleksiyonumuz…

Go to top