SİYAH VE BEYAZLA TEZATLIĞI YAKALAYIN!

SİYAH VE BEYAZLA TEZATLIĞI YAKALAYIN!

Bu sene tüm formlarıyla kontrastlardan çok bahsettik. Birbirini çeken zıtlıkların heyecan verici sonuçlarını görmek bizi çok mutlu ediyor. Kendimizi ifade edebileceğimiz en güçlü zıtlık siyah ve beyazın kontrastı..Bazıları için beyaz tüm renklerin kökenini simgelerken, siyah da tüm renklerin toplamını ifade ediyor.

Şık ve asil görünen siyahla beyazın hakim olduğu iç mekanlar daha çok birbirini tamamlamış hissi veriyor. Bu nedenle, hangi trend hakim olursa olsun, siyah ve beyazın bir arada kullanıldığı her türlü kombinasyon bizi heyecanlandırıyor. Son zamanlarda görsel dünyamıza hakim olan geometrik desenler, bu kontrastı keskin hatlarıyla tamamlıyor. Siyah ve beyazı harmanlarken, bizim en çok tercih ettiğimiz tonlar, beyaz için “9918 Klassisk Hvit” gibi nötr bir beyaz, siyah için ise yumuşak tonuyla “9938 Dempet Sort”..

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-2

Duvarlarınız, mobilyalar, aksesuarlar..Siyah ve beyazı kullanırken tüm objelerin renginden ve formundan yararlanabilirsiniz:

En çok sevdiğimiz siyah ve beyaz örneklerini sizlerle paylaşıyoruz:

Bu fotoğrafa bayılıyoruz. Bahsettiğimiz siyah ve beyaz renkler burada..Ahşap kupa “9918 Klassisk Hvit” ile, küçük ahşap parça ise “9938 Dempet Sort” ile boyandı.

Spring-summer-2013-13_ny

Siyah rengin hakim olduğu bir dekorasyon, ilk duyduğunuzda size fazla cesur bir tercih gibi gelebilir. Ama merak etmeyin, beyazla beraber dengeli bir şekilde kullanıldığında, siyah size şıklığı ve sadeliği hatırlatacaktır. Süpürgelikler ve duvarda siyah rengin kullanıldığı bu görsel size ilham verebilir.

 

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-3

Aynı rengi farklı parlaklıklarla kullanarak da mekanlarınıza hareketlilik kazandırabilirsiniz. Eğer duvarlarda siyah renge daha çok ağırlık veriyorsanız, zeminlerinizde açık nötr gri tonlarını kullanarak renkleri dengeleyebilirsiniz. Hollandalı tasarımcı Marcel Wanders imzası taşıyan “Skygarden” aydınlatma ise, duvarlarda kullanılan siyah ile kontrast oluştururken zarif desenleriyle mekana sade bir dokunuşla şıklık katıyor.

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-4

Duvarlarında beyaz renge ağırlık vermek isteyenlere “7236 Enerji” tonunu öneriyoruz. Beyaz bir mekanda kullanılacak siyah mobilyalar, tüm detaylarıyla ön plana çıkacaklardır.

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-5Evinizin girişinde renklerle oynamaya ne dersiniz? Sadece küçük bir beyaz renk geçişinin bir odada neler değiştirebileceğini hayal edin..Siyah duvar ve zeminlerin kullanıldığı bu mekanda, beyaz bir geçişle, alan içinde alan yaratılmış. Zeminde ve duvarda kullanılan beyaz tonu “1624 Letthet”, siyah ise “8266 Yin”..

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-61

 

 

 

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

YORUM

Yorum yok

Write comment

JOTUN İLK BAHAR – YAZ RENKLERİYLE YENİLENİN!

İlkbaharın tazeliği ve yazın sıcaklığı içimizi ısıtmaya başladı. Bu bahar, sadece duvarlarınızı yenileyerek mekanınızda zamansız bir atmosfer yaratabilir, trend renkleri…

RÖPORTAJ: STİLİST İKİLİ KRÅKVIK VE D’ORAZIO’NUN EVİNDEN

Her yıl hazırladığımız renk koleksiyonlarımızda özel fotoğraf çekimleri gerçekleştiriyoruz Hem fotoğraflarımızda hem de renk koleksiyonlarımızın lansmanlarında birlikte çalıştığımız stilistler Jannicke…

Güzel Evlerin Sırrı: Koyu Renk Duvarlar

Duvarları mobilyalarımız için bir fon olarak düşünürüz. Aslında evimizde en çok alan kaplayan yüzeyler duvarlarımız. Bu nedenle, bir fon olmanın…

YENİ RENKLER YEPYENİ BİR EV!

Evimizdeki mobilyalar ve akseusarlarımız kadar seçtiğimiz renkler de tarzımızı yansıtıyor. Özellikle de en geniş alanı kaplayan duvarların rengi evimizdeki bütün…

Hayatin Rİtmİ İle Renk Seçmek Çok Daha Kolay!

Özel olarak tasarladığımız yeni koleksiyonumuz ile artık istediğiniz rengi seçmek ve bu renklerle uyumlu tonları bir araya getirmek çok kolay….

BİR EV ÜÇ STİL: EMMA JENSEN İLE 2018 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU

Zaman içinde evimizde değişiklik yapmak, yeni bir görünüm yaratmak isteriz. Bunun için eşyalarınızı değiştirmeye ya da evinizi yeniden şekillendirmenize de…

Go to top