Kontrast Zamanı!

Kontrast Zamanı!

Mat ve parlak, masif ve zarif, canlı ve grej tonlar.. Kontrastları seviyoruz..Tezatlıkların bir arada kullanımı bizi canlandırır ve enerji verir. Özellikle canlı renklerin içinde bulunduğu alışılmadık kombinasyonlar, son zamanın en sevilen iç mekan trendlerini oluşturuyor.

Geçtiğimiz senelerdeki moda endüstrisini süsleyen canlı renkleri artık evlerimizde de görüyoruz. Hem şekil hem de renk olarak sizlere ilham verecek kontrast örneklerini seçtik.

Nötr renkler ve asit sarıları

Grej gibi nötr bir renkle, mercan rengi veya asit sarısı gibi renkleri tercih edebilir, dekorasyonunuzu ham ahşaplar ve küçük mozaik parçaları gibi farklı dokularla tamamlayabilirsiniz.

Stockholm - Ett Hem

Canlı renklerin çekinilmeden kullanıldığı bir örnek daha: Stockholm’ün en renkli otellerinden Ett Hem! İç mekanın yaratıcısı Ilse Crawford, muhteşem kontrastlar yaratmış. Mat gri duvarlarla, siyah parlak lake yatağın uyumuna bir bakın! Svenkst Tenn imzalı bambu sandalye ile bakır renkli içki dolabı tezatlıklarıyla birbirini tamamlıyor. Her iki malzeme de son dönemin en çok kullanılanlarından..

Palm Springs - California

Palm Springs – California’daki Saguaro Oteli ise bambaşka! Siz de kendinizi bu resme baktıkça mutlu hissetmiyor musunuz? Renklerin oluşturduğu gökkuşağı etkisi muhteşem! Keşke şu anda biz de uçakta olup bu otele doğru gidiyor olsaydık!

Renkli Ercol Sandalyeleri

Şu anda uçakta olmadığımıza göre, tekrar evlerimizle ilgilenme zamanı :) Duvarlarınızda nötr renkler tercih etseniz bile, mobilyalarınızda seçiminizi canlı renklerden yana kullanabilirsiniz. İşte ingiliz tasarımı Ercol sandalyelerin renk renk boyanmış hali..Mutfağınıza kesinlikle çok yakışacak.

Lady maling spring summer tid for kontraster tine k

Ayrıca bu sene bambulara ve ahşaplara sıkça rastlayacağız. Duvarlardaki sade tonlar, mercan rengi yastık, bambu koltuklar ve pirinç aksesuarlarla tamamlanmış. Bu sene hem iç mekanda hem de bahçelerde bambu ve ahşaplar revaçta olacak. Kontrastlar ise heryerde!

Siz de kontrastların uyumunu evinizde de denemeye ne dersiniz ?

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

KÜÇÜK ALANDA BÜYÜK ETKİ

Evimizi güneşli güzel günlere hazırlarken ufak değişiklikler yaparak yenileniyoruz. Dekorasyonda en çok etkiye sahip olan duvarlarımızda ufak bir değişiklik yaparak…

5 ADIMDA BAHARIN ENERJİSİNİ EVİNİZE TAŞIYIN!

Yılın en mis kokulu ayları geldi. Güneş evinizi aydınlatırken yaz hazırlıklarına şimdiden başladığınızı duyar gibiyiz. Baharı en renkli ve enerjik…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

KİMLİK İLE RENK SEÇMEK ÇOK KOLAY!

Özel olarak tasarladığımız yeni koleksiyonumuz ile artık istediğiniz rengi seçmek ve bu renklerle uyumlu tonları bir araya getirmek çok kolay….

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

Go to top