11.09.2013

Siyah ve Beyazla Tezatlığı Yakalayın!

Bu sene tüm formlarıyla kontrastlardan çok bahsettik. Birbirini çeken zıtlıkların heyecan verici sonuçlarını görmek bizi çok mutlu ediyor. Kendimizi ifade edebileceğimiz en güçlü zıtlık siyah ve beyazın kontrastı..Bazıları için beyaz tüm renklerin kökenini simgelerken, siyah da tüm renklerin toplamını ifade ediyor.

Şık ve asil görünen siyahla beyazın hakim olduğu iç mekanlar daha çok birbirini tamamlamış hissi veriyor. Bu nedenle, hangi trend hakim olursa olsun, siyah ve beyazın bir arada kullanıldığı her türlü kombinasyon bizi heyecanlandırıyor. Son zamanlarda görsel dünyamıza hakim olan geometrik desenler, bu kontrastı keskin hatlarıyla tamamlıyor. Siyah ve beyazı harmanlarken, bizim en çok tercih ettiğimiz tonlar, beyaz için “9918 Klassisk Hvit” gibi nötr bir beyaz, siyah için ise yumuşak tonuyla “9938 Dempet Sort”..

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-2

Duvarlarınız, mobilyalar, aksesuarlar..Siyah ve beyazı kullanırken tüm objelerin renginden ve formundan yararlanabilirsiniz:

En çok sevdiğimiz siyah ve beyaz örneklerini sizlerle paylaşıyoruz:

Bu fotoğrafa bayılıyoruz. Bahsettiğimiz siyah ve beyaz renkler burada..Ahşap kupa “9918 Klassisk Hvit” ile, küçük ahşap parça ise “9938 Dempet Sort” ile boyandı.

Spring-summer-2013-13_ny

Siyah rengin hakim olduğu bir dekorasyon, ilk duyduğunuzda size fazla cesur bir tercih gibi gelebilir. Ama merak etmeyin, beyazla beraber dengeli bir şekilde kullanıldığında, siyah size şıklığı ve sadeliği hatırlatacaktır. Süpürgelikler ve duvarda siyah rengin kullanıldığı bu görsel size ilham verebilir.

 

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-3

Aynı rengi farklı parlaklıklarla kullanarak da mekanlarınıza hareketlilik kazandırabilirsiniz. Eğer duvarlarda siyah renge daha çok ağırlık veriyorsanız, zeminlerinizde açık nötr gri tonlarını kullanarak renkleri dengeleyebilirsiniz. Hollandalı tasarımcı Marcel Wanders imzası taşıyan “Skygarden” aydınlatma ise, duvarlarda kullanılan siyah ile kontrast oluştururken zarif desenleriyle mekana sade bir dokunuşla şıklık katıyor.

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-4

Duvarlarında beyaz renge ağırlık vermek isteyenlere “7236 Enerji” tonunu öneriyoruz. Beyaz bir mekanda kullanılacak siyah mobilyalar, tüm detaylarıyla ön plana çıkacaklardır.

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-5Evinizin girişinde renklerle oynamaya ne dersiniz? Sadece küçük bir beyaz renk geçişinin bir odada neler değiştirebileceğini hayal edin..Siyah duvar ve zeminlerin kullanıldığı bu mekanda, beyaz bir geçişle, alan içinde alan yaratılmış. Zeminde ve duvarda kullanılan beyaz tonu “1624 Letthet”, siyah ise “8266 Yin”..

Lady-maling-Jotun-kontraster-sort-hvitt-61

 

 

 

jotunturkiye

jotunturkiye »

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

Yorumlar

No one has commented on this post yet. Be the first by writing a comment in the box below.

Write a comment

as answer to Vazgeç

Related posts

Sıcak Tonlarla Her Duyguya Erişmek Mümkün!
11.01.2018

Sıcak Tonlarla Her Duyguya Erişmek Mümkün!

Read more 0 comments
Jotun ColourDesign: Eviniz için En Güzel Renk Parmağınızın Ucunda!
18.12.2017

Jotun ColourDesign: Eviniz için En Güzel Renk Parmağınızın Ucunda!

Read more 0 comments
Yılın Pantone Rengini Mekanlarınıza Taşıyın!
11.12.2017

Yılın Pantone Rengini Mekanlarınıza Taşıyın!

Read more 0 comments
Renklerle Büyüyen Çocuklar
06.12.2017

Renklerle Büyüyen Çocuklar

Read more 0 comments
Güzel Evlerin Sırrı: Koyu Renk Duvarlar
01.12.2017

Güzel Evlerin Sırrı: Koyu Renk Duvarlar

Read more 0 comments
Yeni Renkler Yepyeni Bir Ev!
20.11.2017

Yeni Renkler Yepyeni Bir Ev!

Read more 0 comments
Jotun 2018 Global Renk Koleksiyonu: Hayatın Ritmi
11.10.2017

Jotun 2018 Global Renk Koleksiyonu: Hayatın Ritmi

Renkler tarzımızı belirler, hayatımızın akışını şekillendirir. Kullandığımız renkteki en ufak bir farklılık, evimizin tüm havasını değiştirir. Bundan yola çıkarak, kolayca…