HUZURLU BİR UYKU, TAZE BİR BAŞLANGIÇ!

HUZURLU BİR UYKU, TAZE BİR BAŞLANGIÇ!

Her sabah yeni umutlarla, yeni bir güne başlıyoruz. Güne güzel başlamanın yolu da huzurlu bir uykudan geçiyor. Yatak odalarımızın dekorasyonu, güne verimli bir şekilde başlamaya ve geceleri de huzurlu bir şekilde uyumaya yardımcı olmalı. Yatak odanızı yeniden tasarlarken, seçeceğiniz renkler çok önemli.

Geçtiğimiz sene Pinterest’teki en sevilen renkleri incelediğimizde, ortaya çıkan sonuçlar da bizi şaşırtmamıştı. Pinterest’te en çok paylaşılan ve sevilen yatak odaları; beyaz, mavi ve yeşil tonlarındaydı.

yatak

 

Beyaz:

beyazjotunyatak

 

Saflık, masumiyet ve temizliği simgeler. Ferah bir yatak odası için beyaz renk idealdir. Yatak odasında, beyazla beraber göz yormayacak renklerde aksesuarlar ve mobilyaları öneriyoruz. Yatak odasında aksesuar seçiminizi de ahşap gibi doğal malzemelerden yaparsanız, odanız huzurlu ve ferah bir mabede dönüşecektir.

 

 

Yeşil: 

Yeşil tonları dinlendirici ve yenileyici etkisiyle yeni bir güne başlamaya yardımcıdır. Eğer tüm duvarlarda yeşil tonlarını kullanmayı planlıyorsanız, açık ve pastel yeşil tonlarını kullanmanızı öneriyoruz. Canlı veya koyu yeşil tonlarını kullanmak isterseniz, odanızın sadece bir duvarında kullanmanızı, diğer duvarlarınızda da beyaz, gri gibi nötr renkler veya yeşilin tamamlayıcı renklerinden birini tercih etmenizi öneriyoruz.

 

Mavi: 

Değişik tonlarıyla farklı etkileri olan bir renktir. Çivit ve gece mavisi gibi koyu mavi tonları yatıştırıcı, açık mavi tonları huzur vericidir. Bulunduğu ortama dinginlik katan, bedeni ve zihni rahatlatan mavinin açık tonları yatak odaları için idealdir. Mavinin koyu tonlarını, yatak odasında öne çıkarmak isteyeceğiniz bir duvarda kullanabilirsiniz.

 

Sens-5225-Sjoeglott

 

jotun-lady3-60994ret_634

Kullanabileceğiniz diğer yatak odası tonları: 

Mor:

Lavender bedroom...i like this shade

 

Asaleti, zenginliği ve ruhsallığı simgeler. Yatak odalarında kullanılacak açık mor tonları nostaljik bir atmosfer yaratır ve romantizmi harekete geçirir. Koyu mor tonları, yatak odalarını kasvetli bir hale getirebilir, içimizdeki karamsar duyguları ortaya çıkarabilir. Bu nedenle yatak odalarında, odanızda provensal bir atmosfer yaratacak lavanta tonları gibi açık ve pastel mor tonları tercih edilmelidir.

Gri:

Son zamanların popüler yatak odası renkleri arasındadır. Yatak odalarına zarafet ve sakinliği beraberinde getirir. Gri tonları hem kadınsı hem de maskülen dekorasyon stilleri için uygun bir renktir.

 

Bej ve toprak tonları: 

toprakyatakjotun

Bu tonlar da griler gibi nötr renklerdir. Sadece bej tonlarının kullanıldığı bir yatak odası ruhsuz ve kasvetli bir ortam yaratabilir. Beyaz veya başka bir renkle beraber tamamlandığında huzurlu bir odaya dönüşür.

Pembe:

pembejotunyatak

Hayallerin ve romantizmin rengidir. Yatak odaları için pembenin uçuk ve pudra tonları tercih edilmelidir. Koyu pembe tonları uykusuzluk gibi sorunlara neden olabilir.

Yatak odalarımızda, huzurun ön planda olması gerektiğini düşünürsek turuncu, kırmızı ve sarı gibi renkleri yoğun olarak kullanmamalıyız:

Turuncu tonları, yatak odalarında en az tercih edilen renkler arasındadır. Turuncu, eğlenceyi, neşeli ve enerji dolu zamanları simgeler. Turuncunun sağlayacağı ortamda dinlenmek çok zor olabilir.

Pastel ve toprak tonlarına yakın sarılar, gözleri yormadan yatak odasına canlılık getirir. Ancak sarı yaratıcılığın ve zihinsel aktivitenin rengidir. Vücudun yenilendiği ve dinlendiği mekanlarda, canlı sarı tonlarının kullanılmamasını öneriyoruz.

1

Kırmızı aşkı ve tutkuyu simgeler. Yatak odalarında, canlı olmayan kırmızı tonlarının tek bir duvarı öne çıkarmak için kullanılmasıni öneriyoruz. Kırmızı tonlarını,yatak odasında yoğun olarak kullanırsanız, uyku sorunları yaşayabilirsiniz.

İyi uykular :)

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

YORUM

Yorum yok

Write comment

Güzel Evlerin Sırrı: Koyu Renk Duvarlar

Duvarları mobilyalarımız için bir fon olarak düşünürüz. Aslında evimizde en çok alan kaplayan yüzeyler duvarlarımız. Bu nedenle, bir fon olmanın…

YENİ RENKLER YEPYENİ BİR EV!

Evimizdeki mobilyalar ve akseusarlarımız kadar seçtiğimiz renkler de tarzımızı yansıtıyor. Özellikle de en geniş alanı kaplayan duvarların rengi evimizdeki bütün…

Hayatin Rİtmİ İle Renk Seçmek Çok Daha Kolay!

Özel olarak tasarladığımız yeni koleksiyonumuz ile artık istediğiniz rengi seçmek ve bu renklerle uyumlu tonları bir araya getirmek çok kolay….

JOTUN 2018 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU: HAYATIN RİTMİ

Renkler tarzımızı belirler, hayatımızın akışını şekillendirir. Kullandığımız renkteki en ufak bir farklılık, evimizin tüm havasını değiştirir. Bundan yola çıkarak, kolayca…

BİR EV ÜÇ STİL: EMMA JENSEN İLE 2018 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU

Zaman içinde evimizde değişiklik yapmak, yeni bir görünüm yaratmak isteriz. Bunun için eşyalarınızı değiştirmeye ya da evinizi yeniden şekillendirmenize de…

HAYATIN RİTMİ: ŞEHRİN HAREKETİ

BİR EV, ÜÇ STİL Seçtiğiniz renkler ile bir mekanın stilini ve havasını kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Biz de, Oslo’daki bir daireyi yeni renk koleksiyonumuz…

Go to top