EVLERDE HUZUR: MAVİ TONLARI

EVLERDE HUZUR: MAVİ TONLARI

Yaz ayları ve tatil günlerini artık geride bıraktık. Deniz kenarından şehre dönüş, koşuşturma, trafik, sürekli bir yerlere yetişmeye çalışıyoruz..Bir yandan en üretken olduğumuz ayları yaşarken, bir yandan da daha çok stresle karşı karşıyayız..Gün içinde yaşadığımız stresten arınmak, ertesi güne rahatlamış bir şekilde başlayabilmek için evlerimizde huzur veren ortamlar yaratmak şart!

Picture 35816

Bu hafta, huzur verici mavi tonlarından bahsedeceğiz!

Farklı mavi tonlarıyla farklı etkiler yaratmak mümkün. Çivit ve gece mavisi gibi koyu mavi tonları yatıştırıcı, açık mavi tonları ise huzur vericidir. Bulunduğu ortama dinginlik katan, bedeni ve zihni rahatlatan açık mavi tonlarını yatak odalarınızda tercih ederken, daha koyu tonları diğer yaşam alanlarında kullanabilirsiniz.

Sens-5225-SjoeglottYatak odası için muhteşem bir mavi..Duvar: “5225 Sjøgløtt”, “1016 Kum Sarısı” veya “1623 Marakeş” renkleriyle bir arada kullanabilirsiniz.

Mavinin klasik tonları abartıdan uzak, samimi ve içten..Farklı zamanlarda sürekli tekrarlanan renk akımlarından tonlar..Klasik tonlardan ilk aklımıza gelenler “4629 Bulut Mavisi”, “4143 Lapis”..İkisi de koyu ve huzurlu..

Bu tarz koyu mavileri, “9918 Klassisk Hvit” gibi saf beyazlarla veya “1623 Marakeş” gibi keten tonlarıyla kullanmanızı öneriyoruz. Mavi tonlarının hakim olduğu yaşam alanlarında, mobilyalarda beyaz rengin de çok yakıştığını söyleyebiliriz. Mekanınıza biraz daha renk getirmek isterseniz, mobilyalarınızı da farklı renklerde seçebilirsiniz.

jotun_lady4_24329retBeyaz thonet sandalyeler, vintage bir masa, porselenler…Duvar: “4629 Bulut Mavisi” , Süpürgelikler: “1623 Marakeş” 

Asaletin tonları: 

Geçmişte yapımı oldukça zor olan mavi tonlarının sadece krallar ve asil aileler için üretildiğini biliyor muydunuz ?

Biraz daha koyu tonlardan yana seçim yapmak isterseniz, en sevdiğimiz tonlardan biri de “4143 Lapis”! Lacivert tonlarına yakın”4143 Lapis” i, klasik aksesuarlarla bir arada kullanabilirsiniz.

jotun_lady4_24289ret

Duvar: “4143 Lapis” 

Nostalji zamanı: Retro Mavi

jotun lady3 24032ret

 

Duvar: “5159 Retro Mavi”

Doğal malzemeler sade renk tonlarıyla bir arada kullanarak stil sahibi mekanlar yaratabilirsiniz. “Mid century modern” mobilyalarla, modern tasarımları harmanlayabilirsiniz.

 

2

 

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

YORUM

Yorum yok

Write comment

JOTUN İLK BAHAR – YAZ RENKLERİYLE YENİLENİN!

İlkbaharın tazeliği ve yazın sıcaklığı içimizi ısıtmaya başladı. Bu bahar, sadece duvarlarınızı yenileyerek mekanınızda zamansız bir atmosfer yaratabilir, trend renkleri…

RÖPORTAJ: STİLİST İKİLİ KRÅKVIK VE D’ORAZIO’NUN EVİNDEN

Her yıl hazırladığımız renk koleksiyonlarımızda özel fotoğraf çekimleri gerçekleştiriyoruz Hem fotoğraflarımızda hem de renk koleksiyonlarımızın lansmanlarında birlikte çalıştığımız stilistler Jannicke…

Güzel Evlerin Sırrı: Koyu Renk Duvarlar

Duvarları mobilyalarımız için bir fon olarak düşünürüz. Aslında evimizde en çok alan kaplayan yüzeyler duvarlarımız. Bu nedenle, bir fon olmanın…

YENİ RENKLER YEPYENİ BİR EV!

Evimizdeki mobilyalar ve akseusarlarımız kadar seçtiğimiz renkler de tarzımızı yansıtıyor. Özellikle de en geniş alanı kaplayan duvarların rengi evimizdeki bütün…

Hayatin Rİtmİ İle Renk Seçmek Çok Daha Kolay!

Özel olarak tasarladığımız yeni koleksiyonumuz ile artık istediğiniz rengi seçmek ve bu renklerle uyumlu tonları bir araya getirmek çok kolay….

BİR EV ÜÇ STİL: EMMA JENSEN İLE 2018 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU

Zaman içinde evimizde değişiklik yapmak, yeni bir görünüm yaratmak isteriz. Bunun için eşyalarınızı değiştirmeye ya da evinizi yeniden şekillendirmenize de…

Go to top