EN GÜZEL BEJ RENKLERİ

EN GÜZEL BEJ RENKLERİ

 

90’lı yıllardan beri evlerde bejin bir çok tonuyla karşılaşıyoruz. Bu kadar uzun zamandır bej renklerin revaçta olmasının en önemli sebebi, sıcak ve rahat bir ortamın en vazgeçilmez tonlarından olması. Bejin farklı tonlarını, gri, beyaz gibi nötr renklerle; mavi ve kırmızının pastel tonlarıyla bir arada kullanarak muhteşem renk uyumları yakalayabilirsiniz.

En çok tercih edilen bej tonları: 

“471 Lys Antikk”

Açık ve sıcak bir bej tonu. Her ne kadar içinde hem yeşil hem de sarı tonlarını içerse de, içinde kırmızı olan bir bej olarak algılanır. Bir çok mekanda, bu rengin pembe tonlarıyla bir araya kullanıldığını görüyoruz.

“1625 Nostalji”

Hafif sarıya yakın bir bej. İçinde barındırdığı sarı tonu çok hafiftir. Duvarlarınızda beyaza çok yakın bir renk olarak algılanır.

 

Sjel_6341

Duvar: “1625 Nostalji”

“1275 Mild”

Sarımsı bir bej tonu daha..”1876 Hvit Te” gibi bir beyazla muhteşem kombinasyonlar yaratabilirsiniz.

“1875 Polen”

Sarımsı ve sıcak bir bej tonu. “1832 Skandinavisk Lys” rengine göre daha az kırmızı içerir.

 

Sans_6341

“1875 ile boyanmış sıcak bir mutfak”

“1832 Skandinavisk Lys”

Evinize ferahlık verecek, içinde sarı tonları bulunduran bir bej.  “1001 Kardelen” ve “1140 Sand” rengiyle bir arada kullanabilirsiniz.

 

“1140 Sand”

En çok tercih edilen bej tonlarından biri. Sıcak ve rahat bir ortam yaratmak için mükemmel bir seçim..”1875 Polen” ve “1001 Kardelen” gibi açık renklerle, “1929 Muskatnøtt”, “10249 Gölge” ve “1233 Moher” gibi daha koyu tonlarla da kullabilirsiniz.

 Sens-Sand-og-Muskatnott_6341

Bej duvar: “1140 Sand”  Şömine: “1929 Muskatnøtt”

 

Daha hafif ve nötr bej tonları: 

“1016 Kum Sarısı”

 Griye yakın bir bej. Yumuşak ve açık bir bej. Gri ve bejin uyumunu sevenler için mükemmel bir seçim. “1233 Moher” ve “486 Kuştüyü” ile bir arada kullanmanızı öneriyoruz.

Sens-Blek-Sand_6341

Duvarlar: “1016 Kum Sarısı”, Süpürgelikler: “9918 Klassisk Hvit”

 “1876 ​​Hvit Te”

Mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı öne çıkaracak, sarıya bakan bir bej.İçinde sarı içeren  “1001 Kardelen” ve “1275 Mild” gibi beyaz tonlarıyla bir arada kullanabilirsiniz.

 

“1931 Kokos”

Uçuk bir bej tonu. “1016 Kum Sarısı” gibi griye yakın bir bej tonuyla bir arada kullanabilirsiniz.

 

Kokos_6341

Duvar: “1931 Kokos”

Sıcak Bej Tonları: 

“1442 Claro”

Hafif sarılar içeren bir bej tonu. “1442 Claro” rengi, bejden çok soluk sarı tonlarını andırıyor. “1453 Bomull” rengiyle bir arada kullanabilirsiniz.

 

“1176 Lys Toscana” 

Sıcak ve canlı bir bej tonu. Bazı aydınlatmalarda sarı olarak algılanabilir.

 

“1519 Vanilje”

“Café Latte” renginde bir bej tonu. İçinde kırmızı tonları içeren sıcak ve klasik bir bej. Diğer sıcak tonlarla bir arada kullanabilirsiniz. “1140 Sand” ve “1929 Muskatnøtt” gibi tonlarla bir arada kullanabilirsiniz.

 

“1359 Macchiato”

İçinde hafif kırmızı tonları barındıran bir bej.  “1929 Muskatnøtt” ve “2363 Solid” renkleriyle bir arada kullanabilirsiniz.

 

“1137 Sjøsand”

Kırmızı tonları içeren bir bej tonu daha. “2363 Solid” gibi kırmızı barındıran başka tonlarla bir arada kullanabilirsiniz.

 

“2104 Teblomst”

Hafif kırmızı içeren bir bej. “2104 Teblomst” kırmızı tonların hakim olduğu bir bej gibi olarak algılanır. Bazı aydınlatmalarda, uçuk pembe gibi görünebilir. Nötr ve pastel renklerle bir arada kullanabilirsiniz. “10182 Hvit Lin” ile uyum içindedir.

 

“2105 Skagen”

Kırmızı tonları barındıran gri-bej rengi. Mekanda kullanılan aydınlatmaya göre gri veya bej olarak algılanabilen bir renktir. Beyaza yakın LED aydınlatmalarda gri, sarı ışık altındaysa daha çok bej olarak algılanır. İki renkli veya bordür kullanılacak duvarlar için mükemmel bir renktir.

 

Skagen-og-Risor_6341

Duvarda kullanılan renkler: Bej: “2105 Skagen” , Mavi : “4120 Risør”

Her biri iç mekanlarınızda farklı duygular uyandıracak, Jotun’un en popüler bej renklerinden bahsettik. Bu kadar çok bej tonu arasından seçim yapmakta zorlananlara bir kaç tavsiyemiz olacak:

Duvarlarınızda bej tonlarını kullanmayı düşünüyorsanız, mutlaka zeminde de kullanacağınız malzemeye karar vermeniz gerekir. Gri zeminler veya gri iç mekanlar, yumuşak ve nötr bej tonlarıyla uyum içindedir. İçinde sarı ve kırmızı içeren bej tonlarıyla da, kiraz veya ceviz ağacı tonlarını zemininizde kullanabilirsiniz.

Renkler farklı renklerle bir arada kullanıldığında farklı algılanabilir. Örneğin, evinizde kırmızı bir kanepe varsa, ve siz de duvarlarınızı içinde hafif kırmızı barındıran bir bej tonuyla boyamak istiyorsanız, duvarlarınızın rengi, daha çok pembe tonlarına yakın algılanabilir. Sürprizlerle karşılaşmamak için, mağazalarımızdaki renk çiplerimizi öncelikle evinize deneyip, daha sonra renge karar verebilirsiniz.

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

YORUM

gotazekuv 26.02.2018

what has sildenafil citrate in it. brand name for sildenafil citrate – sildenafil cobra 125 mg,

cevapla

Write comment

YAZIN SICAK TONLARIYLA SADE EVLER

Sıcak yaz aylarında evinde dinginlik ve sadelik arayanlardansanız; aydınlık ve dinlendirici renkler ile ferahlayabilirsiniz. Bu hafta sizin için, sade ve…

YAZ İLHAMI: HAM VE MAT DUVARLAR

Güneşin sıcaklığını, yazın sıcacık duygusunu hissetmeye başlıyoruz. Havalar ısınırken evimizde keten kumaşların hafif ve ferah duygusu, seramik ve ahşapların doğallığı…

JOTUN İLK BAHAR – YAZ RENKLERİYLE YENİLENİN!

İlkbaharın tazeliği ve yazın sıcaklığı içimizi ısıtmaya başladı. Bu bahar, sadece duvarlarınızı yenileyerek mekanınızda zamansız bir atmosfer yaratabilir, trend renkleri…

RÖPORTAJ: STİLİST İKİLİ KRÅKVIK VE D’ORAZIO’NUN EVİNDEN

Her yıl hazırladığımız renk koleksiyonlarımızda özel fotoğraf çekimleri gerçekleştiriyoruz Hem fotoğraflarımızda hem de renk koleksiyonlarımızın lansmanlarında birlikte çalıştığımız stilistler Jannicke…

Güzel Evlerin Sırrı: Koyu Renk Duvarlar

Duvarları mobilyalarımız için bir fon olarak düşünürüz. Aslında evimizde en çok alan kaplayan yüzeyler duvarlarımız. Bu nedenle, bir fon olmanın…

YENİ RENKLER YEPYENİ BİR EV!

Evimizdeki mobilyalar ve akseusarlarımız kadar seçtiğimiz renkler de tarzımızı yansıtıyor. Özellikle de en geniş alanı kaplayan duvarların rengi evimizdeki bütün…

Go to top