2014 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU «KESİŞİM»DEN İLK DETAYLAR!

2014 GLOBAL RENK KOLEKSİYONU «KESİŞİM»DEN İLK DETAYLAR!

Son zamanlarda kendimizi tutamayıp, yeni renk koleksiyonumuza dair bir çok ipucunu sizlerle paylaştık! :) Dün, Galeri NON’da gerçekleşen bir öğle yemeği ve kokteyl ile 2014 Global Renk Koleksiyonu’muz Kesişim’i, Global Renk ve Trend Uzmanı Lisbeth Larsen’in sunumu eşliğinde paylaştık! Lansman detaylarını da şimdi sizlere aktarıyoruz!

Elle, Cosmopolitan, Instyle, All Decor, Home Art, House Beautiful, Instyle, Instyle Home, L’Officiel, Maison Française, Marie Claire Maison, Habertürk Magazin, Zaman, TimeOut Istanbul, Marketing Türkiye’nin katıldığı öğle yemeğinde Lisbeth tüm enerjisi ve neşesiyle yeni renk koleksiyonunu anlattı!

_MGM0131

Global renk koleksiyonumuz Kesişim’le ilgili daha önceki yazılarımızda 3 farklı renk paletinden bahsetmiştik: “Stile Yolculuk”, “Şehrin Yansımaları” ve “Konforun Yeni Hali! Bu üç farklı renk paletini,  Türkiye’de 3 farklı isim bizler için yeniden yorumladı ve tasarladı. Onların gözünden, yeni renk koleksiyonumuzu görmek hepimizi çok heyecanlandırdı! Artık koleksiyonlarımızı paylaşmanın zamanı geldi: :)

Stile Yolculuk:

“Stile Yolculuk” renk paletini yeniden yorumlayan Ayşe Dilek’in muhteşem sofrası! Stile Yolculuk, derin nüansları, yumuşak kadifelerin, koyu ahşap tonları ve altın bakır gibi metallerin ahengiyle zenginleşiyor. Ayşe Dilek, kendi mekanını tasarlarken “Limonküfü” ve “Sahlep” renklerini bir arada kullanmayı tercih etti! Limonküfü ve Sahlep, bir çok mekanı renklendirecek gibi görünüyor! Siz de mekanlarınızda bir arada kullanabilirsiniz!

_MGL9967

Ayşe Dilek, davetin ikramlarını hazırlarken Kaymak, Sahlep, Zeytin, Kuzey Denizi, Yakut,  Limon Küfü, Bağ Bozumu, Mürdüm isimlerinden ilham aldı ve  ‘Stile Yolculuk’ köşesi için yenilebilir bir bahçe yarattı! Mekanın bitkileri “Kanukte Flower”dan!

_MGL0004

_MGM0257

Şehrin Yansımaları:

Şehrin Yansımaları, biraz daha maskülen, biraz daha şehirli bir koleksiyon! Doğal materyaller ve vintage aksesuarların bir araya geldiği biraz da endüstriyel bir dünya düşünün! Şehir hayatında hem fonksiyonel hem de huzur dolu bir mekan için yılın trend renkleri sizi bekliyor.

“Şehrin Yansımaları”nı fotoğraf sanatçısı Emre doğru tasarladı. En sevdiğimiz renklerden Oslo’yu tercih etti. İskandinav Tasarım Haftası ve Maison Obejet Paris’te de sıkça karşımıza çıktığı gibi koyu mavi-yeşil tonları bu sene sadece Emre’nin değil, bir çok tasarımcının da tercihi! Emre, tavanda yumuşak bir ton olan “Keten”, süpürgeliklerde de “Alaz”ı tercih etti!

_MGL0907

 Autoban’ın muhteşem mobilyaları ve Çukurcuma sokakları gezilerek bulunan  vintage ve endüstriyel aksesuarlar bu renkle uyum oluşturdu. Alaz rengini ise tasarladığı odaya biraz eğlence katmak için küçük detaylarda kullandı. Mekana nefes aldırmak adına da tavanda  Keten rengini tercih etti. Yarattığı odada hiçbir objeyi salt obje olarak kullanmayan Emre Doğru;  evinden getirdiği pikap, plak, kendi çizimlerinden oluşan çerçevelere ve fotoğrafları da kullandı.

_MGL0665Emre ve Lisbeth “Şehrin Yansımaları” mekanında.

Konforun Yeni Hali: 

Dengeli renk geçişlerinin hakim olduğu, yumuşak ve “cool” bir palet “Konforun Yeni Hali”. Bu renk paleti, tasarım dünyasına damga vuran iki önemli kültürden – İskandinav sadeliği ve Japon dinginliğinden – esinlenerek ortaya çıktı!

Asil, Pudra ve Ametist renklerini seçen Deniz Yeğin İkiışık ve Pınar Yeğin tasarladıkları odada evlerinden getirdikleri kendi çizimleri, heykelleri, portre yastıkları, bit pazarından buldukları hikayesi olan küçük objeleri, eskicilerden aldıkları aydınlatma elemanlarını, deri ahşap sandıkları ve orjinal thonet sandalyeleri kullandılar.

_MGL0923

 

_MGL0817

_MGL0900Kesişim’i yorumlayanlar, Jotun Orta Asya ve Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü İsmet Uçarlı ve Lisbeth Larsen’le

Lisbeth’in canlı ve enerjik sunumunu kaçıranlar için, Lisbeth’in anlatımıyla “Kesişim” videosunu aşağıda seyredebilirsiniz!

[YouTube]http://www.youtube.com/watch?v=ozUIwQJmcjo[/YouTube]

Kokteylin detayları ise bir sonraki yazımızda olacak!

Yeni koleksiyonumuz “Kesişim”le ilgili daha fazla detay için bizi takip edin!

jotunturkiye jotunturkiye

Jotun Türkiye; renk uzmanı ekibiyle mekanlarınıza en uygun renk önerileri sunarken iyi tasarımları, dikkat çeken mimari yapıları, festivalleri, sanatsal aktiviteleri ve hayatın tüm renklerini sizin için paylaşıyor. Daha fazla ilham almak için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz! fb.com/jotunturkiye, @jotunturkiye

KÜÇÜK ALANDA BÜYÜK ETKİ

Evimizi güneşli güzel günlere hazırlarken ufak değişiklikler yaparak yenileniyoruz. Dekorasyonda en çok etkiye sahip olan duvarlarımızda ufak bir değişiklik yaparak…

5 ADIMDA BAHARIN ENERJİSİNİ EVİNİZE TAŞIYIN!

Yılın en mis kokulu ayları geldi. Güneş evinizi aydınlatırken yaz hazırlıklarına şimdiden başladığınızı duyar gibiyiz. Baharı en renkli ve enerjik…

IKEA x JOTUN RENK GÜNÜ: YILBAŞI AĞACINIZI RENKLENDİRİN!

Yeni yıl yaklaşırken evlerimiz de renkleniyor. Geride bıraktığımız koca bir seneyi ve yeni yılın heyecanını evimizde yer verdiğimiz birbirinden güzel…

YENİ YEŞİL TONLARIMIZLA TANIŞIN!

Kapak resmi: 7628 Treasure  YEŞİL TONLARI Yeni renk koleksiyonumuz Kimlik’te yepyeni yeşil tonları sizleri bekliyor. 7626 Airy Green, 7627 Refresh, 7628…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | HAM

2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor. “Sakin”, “Rafine” ve  “Ham”…

2019 RENK KOLEKSİYONU “KİMLİK” | RAFİNE

Kapak resmi 7629 Antique Green. 2019 Renk Koleksiyonumuz “Kimlik”, her biri farklı düşünce ve yaşam tarzlarını temsil eden 3 temadan oluşuyor….

Go to top